فولکس‌واگن خبر توقف فعالیت خود در ایران را تأیید نکرد

بین الملل,فولکس‌واگن

شرکت بزرگ خودروسازی فولکس‌واگن آلمان از تایید سخنان سفیر آمریکا در آلمان مبنی بر توقف فعالیت فولکس‌واگن در ایران خودداری کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، چهارشنبه «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان، در گفت‌وگو با شبکه خبری بلومبرگ مدعی شده بود پس از هفته‌ها گفت‌وگو بین فولکس‌واگن و دولت آمریکا، این شرکت قرار است بیشتر رابطه تجاری خود با ایران را قطع کند.

این در حالی‌ست یک سخنگوی فولکس‌واگن، روز گذشته اعلام کرد که موضع این شرکت همان موضع همیشگی «مراعات تمامی قوانین ملی و بین‌المللی و همچنین مقررات صادراتی» است.

او در ادامه افزود که «ما همچنین به تأثیرات احتمالی بازگشت تحریم‌های ایالات متحده توجه می‌کنیم».

طبق گزارش بلومبرگ، ریچارد گرنل مذاکرات با شرکت فولکس‌واگن در مورد ایران را رهبری کرده‌ است.

در همین حال، یک منبع آشنا با مذاکرات این شرکت با آمریکا گفته است که فولکس‌واگن و دولت ایالات متحده هنوز در این مورد به توافق نهایی دست نیافته‌اند.

ریچارد گرنل همچنین در توئیتی با اعلام این‌که شرکت بزرگ پتروشیمی «بسف» و شرکت بزرگ بیمه «مونیخ ری» (Munich Re) گفته‌اند از تحریم‌ها علیه ایران پیروی می‌کنند، از این خبر ابراز خوشحالی کرد.

یک سخنگوی بسف روز پنج‌شنبه تأکید کرد این شرکت «همچنان به کسب‌وکار در ایران ادامه می‌دهد و از تمام قوانین و مقررات نیز پیروی می‌کند».

او افزود نیمی از حدود ۸۰ میلیون یورو (۹۳٫۵ میلیون دلار) درآمدی که بسف در سال گذشته در ایران داشته از فعالیت در بخش‌های انرژی، خودرو و پتروشیمی به‌دست آمده و این بخش‌ها هم‌اکنون تحت تأثیر تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند.

کد N1962441