چرا این روزها پرستاران به فکر مهاجرت هستند؟

پرستاران, مهاجرت پرستاران, معوقات پرستاران, حقوق پرستاران, سلامت

پرستاران به دلیل پرداختی های ناعادلانه و کسب درآمد بیشتر به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند

آفتاب آنلاین: این روزها خیلی ها از مهاجرت حرف می زنند. تبلیغات رنگ و لعاب دار ترکیه در شبکه های آن طرف آبی از یک سو و از سوی دیگر وضعیت نابسامان اقتصادی، بسیاری از مردم را به فکر مهاجرت به کشورهای دیگر انداخته است. این موضوع این روزها در میان پرستاران هم کاملا ملموس شده است. به طوری که رئیس نظام پرستاری سمنان با اشاره به افزایش مهاجرت پرستاران به کشورهای دیگر گفت: پرستاران به دلیل پرداختی های ناعادلانه و کسب درآمد بیشتر به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند. زیرا در کشورهای همسایه چند برابر پرداختی در ایران را به پرستاران پرداخت می کنند و این مهاجرت به کمبود نیروی انسانی در کشور افزوده خواهد کرد.
به گزارش آفتاب آنلاین، علی جهانیان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری در خصوص مشکلات جامعه پرستاری گفت: معوقات جامعه پرستاری در سمنان از مهرماه سال گذشته تاکنون پرداخت نشده است که سبب از بین رفتن انگیزه جامعه پرستاری شده است.
رئیس نظام پرستاری سمنان با اشاره به اجرای ناقص قانون ارتقاء بهره وری تصریح کرد: قانون ارتقاء بهره وری در قالب طرح قاصدک و به صورت عملکردی و غیر عملکردی پرداخت می شود و این نیز باعث رنجش خاطر پرستاران و عدم رضایتمندی آنها از شغل و حرفه پرستاری می شود.
وی افزود: جامعه پرستاری در حال حاضر علاوه بر این مشکلات با کمبود شدید نیروی پرستاری مواجه است و بنابراین پرستاران با اضافه کاری های اجباری به خود و خانواده آسیب می رسانند که سبب بی انگیزگی پرستاران در ارائه خدمات به بیماران و مردم می‌شود


کد N1961111