ترامپ | روزنامه نگاران بذر بی اعتمادی و اختلافند

رئیس‌جمهوری آمریکا چندی پیش در توئیت اول صبحش گفت روزنامه‌نگاران "عامدانه بذر بی‌اعتمادی و اختلاف" را در این کشور می‌پاشند

آفتاب: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا چندی پیش در توئیت اول صبحش گفت روزنامه‌نگاران "عامدانه بذر بی‌اعتمادی و اختلاف" را در این کشور می‌پاشند. او ادامه داد: سازندگان اخبار جعلی از من بدشان می‌آید که می‌گویم آنها دشمن مردم هستند، تنها به این دلیل که می‌دانند حقیقت دارد. من خدمت بزرگی در حق مردم آمریکا می‌کنم که این مساله را توضیح می‌دهم. آنها عمدا بذر اختلاف و بی‌اعتمادی می‌پاشند. آنها حتی می‌توانند باعث جنگ شوند! آنها بسیار خطرناک و بیمار هستند!
به گزارش آفتاب آنلاین به نقل از رویترز؛ ترامپ که در طول دوران ریاست جمهوری خود در اکثر اوقات پوشش خبری رسانه ها را با برچسب "اخبار جعلی" توصیف کرده است. حال در در هفته‌های اخیر  تغییر موضع داده و  از عبارت "دشمن مردم" استفاده می‌کند که موجب تنش بیشتر میان خبرنگاران و دولت آمریکا می‌شود.
ایوانکا ترامپ، دختر و مشاور رئیس‌جمهوری آمریکا، با دیدی دیگر به صحبت‌های پدرش می‌گوید: رسانه‌ها دشمن مردم نیستند. ترامپ گرچه سخنان دخترش را تایید کرد اما گفت "اخبار جعلی" که بیشتر سهم رسانه‌ها را به خود اختصاص می دهند، یک دشمن هستند.
ترامپ چند روز پیش در یک گردهمایی انتخاباتی در ایالت اوهایو گفت: "ام‌اس‌ان‌بی‌سی خیلی فاسد است، تهوع‌آور است. می‌خواهم بگویم که آنها بدتر از این هستند، آنها واقعا یک گروه خبری جعلی هستند. افرادی که ما عاشقشان هستیم، در حال نابود کردن جایگاه آنها هستند." این سخنان ترامپ اشاره‌ آشکاری به فاکس نیوز بود که گاهی ترامپ آن را مورد ستایش قرار می‌دهد.
کد N1925720