نشست خبری روسای جمهوری آمریکا و روسیه؛

ترامپ: فشار‌ها به ایران باید ادامه یابد

بین الملل,دیدار ترامپ و پوتین,ndnhv jvhl

روسای جمهوری آمریکا و روسیه پس از دیدار در فنلاند، در نشست خبری حاضر شدند.

به گزارش ایلنا، «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا در نشست خبری مشترک با همتای روس خود برای دیگر اتهام‌های واهی علیه ایران مطرح کرد.

ترامپ مدعی شد که فشار‌ها بر ایران باید ادامه یابد تا مداخله تهران در منطقه کاهش یابد.

رییس‌جمهوری آمریکا گفت: «مذاکرات خوب پیش رفت. از رییس جمهوری فنلاند تشکر می‌کنم. همچنین از روسیه و پوتین تشکر می‌کنم که جام جهانی را به بهترین شکل ممکن میزبانی کردند.»

وی افزود: «دیپلماسی را به جنگ ترجیح می‌دهیم و این برای آمریکا، روسیه و جهان خوب است. اختلاف‌های میان روسیه و آمریکا واضح است و ما درباره آنها مذاکره کردیم. ما در گذشته شاهد منافع دیپلماسی و نتایج شکست مذاکره و دیپلماسی بودیم و آن را حس کردیم.»

ترامپ ادامه داد: «روابط ما با روسیه هیچوقت به این بدی نبوده اما طی 4 ساعت قبل این مساله تغییر کرد. به عنوان رییس‌جمهوری نمی‌توانم درباره روابط خارجی تصمیم بگیرم، اما مذاکرات سازنده میان آمریکا و روسیه به ثبات جهان کمک می‌کند و من حاضرم این ریسک سیاسی را بپذیرم. در دیدار امروز مساله مداخله روسیه در انتخابات 2016 را مطرح کردم و خیلی راجب آن مذاکره کردیم.»

رییس‌جمهوری آمریکا اضافه کرد: «ما همچنین درباره خلع سلاح هسته‌ای مذاکره کردیم. و من اطلاعاتی درباره برنامه خلع سلاح هسته‌ای کره‌شمالی ارائه کردم. ما همچنین درباره تروریسم افراط‌گرا مذاکره کردیم و قبول کردیم سازمان‌های امنیتی مان با هم همکاری کنند.»

ترامپ در ادامه بار دیگر تهدید‌های واهی علیه ایران مطرح کرده و گفت: «درباره اهمیت فشار آوردن به ایران برای تمام کردن جنایات این کشور مذاکره کردیم. آمریکا همچنین اطمینان حاصل می‌کند که ایران از نابودی داعش سود نبرد.درباره سوریه نیز همکاری ما می‌تواند جان هزاران نفر را نجات دهد.»

وی در انتها گفت: «اولین قدم‌ها را برای آینده‌ای روشن‌تر برداشتیم. از رییس‌جمهوری پوتین برای پیوستن به من در این مذاکرات تشکر می‌کنم. امروز روز بسیار سازنده و ساعات بسیار خوبی بود. مطمئن هستم در آینده بیشتر دیدار می‌کنیم.»

کد N1913409