واگذاری شرکت‌های دولتی از طریق بورس، رمز موفقیت

كلان ، پولی ، مالی,بخش خصوصی,بودجه,کمیسیون اقتصادی,نماینده مردم,شرکت های دولتی

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: باید واگذاری شرکت‌های دولتی ازجمله بیمه‌ها از طریق بورس انجام شود و بنگاه‌داری توسط بخش خصوصی انجام شود تا نتایج مثبتی به همراه داشته باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از ایبِنا، سید حسن شاهرودی درباره روند اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: باید پذیرفت سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی به صورت صحیحی اجرا نشده که این اتفاق مانع از روند توسعه مطلوب کارهای اقتصادی شده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بیشتر واگذاری‌ها که در خصوص شرکت‌های دولتی صورت گرفته واگذاری شرکت‌های دولتی به نهادهای عمومی غیردولتی و خصولتی‌ها و شبه‌دولتی‌ها بوده است.

انتقاد از اجرای ناقص سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از اهداف خصوصی‌سازی ارتقای بهره‌وری بود؛ اما اینکه یک شرکت دولتی به اصطلاح خصولتی شود در واقع شرایط از گذشته نامناسب‌تر شده است چراکه حداقل در زمانی که یکی شرکت تحت پوشش یک وازرتخانه است امکان اعمال نظارت بر بودجه آن وجود دارد.

حسینی شاهرودی در ادامه  تصریح کرد: اجرای ناقص سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی باعث شده که حجم کمی از شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی واقعی واگذار شود.

وی ادامه داد: دولت در حال حاضر همچنان با بخش خصوصی رقابت می‌کند این در حالی است که دولت از رانت اطلاعاتی و واردات و صادرات استفاده می‌کند. مدیریت بیشتر بنگاه‌های اقتصادی همچنان در دست دولت است.

کد N1890231