فیلم خودکشی سینا قنبری موجود است | سازمان زندان ها درباره مرگ سینا قنبری پاسخگو باشد

سینا قنبری, مرگ سینا قنبری, خودکشی سینا قنبری, ماجرای سینا قنبری, ماجرای سینا قنبری چیست, سینا قنبری زندان اوین, سینا قنبری کیست, عکس سینا قنبری, سینا قنبری عکس, عکس زندان اوین, سینا قنبری اوین, خودکشی اوین, زندان کهریزک, بازداشتگاه اوین, مرگ سینا قنبری, سينا قنبري کيست, سینا قنبری دوست, محسن عادلی, وحید حیدری, مرگ محسن عادلی, کشته شدن محسن عادلی, فیلم خودکشی سینا قنبری, ماجرای خودکشی سینا قنبری, سالگرد هاشمی, زندان اوین, منتظری, دادستان کل کشور, پروانه سلحشوری, فیلم خودکشی سینا قنبری

فیلم خودکشی سینا قنبری موجود است | دادستان کل کشور با اشاره به خودکشی سینا قنبری در زندان اوین گفت: فردی که در زندان اوین خودکشی کرده معتاد بوده... فیلمی هم از این خودکشی موجود است. از سوی دیگر پروانه سلحشوری نماینده مجلس درباره سینا قنبری گفت: مسئله این نیست که این جوان در چه شرایطی بازداشت شده، مهم این است که سازمان زندان‌ها باید حافظ جان این افراد باشد.

بیشتر بخوانید: ماجرای سینا قنبری .
بیشتر بخوانید: مرگ محسن عادلی در دزفول .
بیشتر بخوانید: ماجرای وحید حیدری و محسن عادلی .
دادستان کل کشور ضمن جعلی خواندن خبر خودکشی یک زندانی در دزفول، گفت: فیلمی از خودکشی معتاد زندانی اوین موجود است.
حجت‌الاسلام محمدجواد منتظری دادستان کل کشور صبح امروز در حاشیه مراسم اولین سالگرد درگذشت آیت‌الله هاشمی و در جمع خبرنگاران، پیرامون حوادث اخیر در کشور و بازداتش برخی افراد در این زمینه گفت: کسانی که نقش مهمی در تخریب و تحریق نداشتند آزاد شدند و افراد اندکی از آنان باقی ماندند.
وی افزود: هیچ فرقی بین دانشجو و دانش‌آموز نیست و ملاک بازداشت افراد عمل آنها است.
دادستان کل کشور در پاسخ به سوال دیگری پیرامون برخی اخبار درمورد خودکشی سه زندانی تصریح کرد: فردی که در زندان اوین تهران خودکشی کرده معتاد بوده که تحقیقات در این زمینه ادامه دارد و فیلمی هم از این خودکشی موجود است.
وی در زمینه خبر خودکشی یک زندانی در اراک نیز گفت: درمورد این خبر نیز تحقیقات در حال انجام است.
دادستان کل کشور همچنین خبر خودکشی یک زندانی در زندان دزفول را نیز جعلی و غیرواقعی خواند.

سازمان زندان ها درباره سینا قنبری پاسخگو باشد


پروانه سلحشوری عضوکمیسیون فرهنگی با اشاره به مرگ «سینا قنبری» جوان 23 ساله بازداشتی اعتراضات اخیر مردمی در زندان اوین، گفت: صراحتا من اطلاعات دقیق و موثقی از این موضوع ندارم. در روزهای گذشته نیز هرچقدر تلاش کردم تا از منابعی که اطلاعات درست و دقیقی دارند این موضوع را پیگیری کنم، موفق نشدم. اکنون در فضای جامعه و رسانه دو شائبه در خصوص این جوان شکل گرفته است. یکی اینکه این جوان را در جمع آوری باند قاچاقچیان مواد مخدر گرفته‌اند و دیگری هم اینکه او از بازداشتیان حوادث اخیر است. نکته مهم و قابل تامل این است که مسئله این نیست که این جوان در کجا و در چه شرایطی بازداشت شده است، مهم این است که سازمان زندان‌ها در هر حالی باید حافظ جان این افراد باشد. حتی اگر افراد با اتهامات سیاسی هم بازداشت نشده باشند بازهم سازمان زندان‌ها مسئول این اتفاق است و باید پاسخگو باشد.
سلحشوری ادامه داد: مسئولان مربوطه حتما پیگیر وضعیت سیناقنبری و سایر بازداشتی‌ها هستند تا شرایط کشور به حالت عادی برگردد و خدای ناکرده حوادثی مانند اتفاقات کهریزک رخ ندهد.
این نماینده مجلس با اشاره به وضعیت سایر دانشجویان بازداشت شده در حوادث اخیر، تصریح کرد: بسیاری از دانشجویان بازداشتی طی روزهای اخیر آزاد شده‌اند. من با منابع موثقی که صحبت کردم، اطلاع دادند طی چندروز آینده حتما سایر دانشجویان بازداشتی نیز آزاد خواهند شد.
کد N1813723