پایان نمایشگاه بلگراد/ کشورهای آلمانی زبان میهمان سال آینده نمایشگاه

کتاب و اندیشه,شصت و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد

شصت و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد روز گذشته به کار خود پایان داد. سال آینده کشورهای آلمان، اتریش و سوئیس میهمان ویژه نمایشگاه هستند.

به گزارش ایلنا، این مراسم با حضور مجید فهیم‌پور (سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان)، اکسل ویلهلم دیتمان (سفیر آلمان در صربستان) و زوران ابراموویچ (رییس نمایشگاه بلگراد) برگزار شد. در این مراسم دفتر نمایشگاه بلگراد از تهران به فرانکفورت تحویل گردید. سال آینده کشورهای آلمانی زبان اتریش، سوئیس و آلمان مهمان ویژه نمایشگاه کتاب بلگراد هستند.

در این مراسم فهیم‌پور، سفیر ایران در صربستان با نگاشته‌ای عنوان کرد: موجب خرسندی است که جمهوری اسلامی ایران مهمان ویژه این دوره ازنمایشگاه بود که یکی ازمهمترین رویدادهای فرهنگی منطقه محسوب می‌شود.

وی درادامه از کشور ایران به عنوان مهد تمدن بشری یاد کرد که درطول بیش از 3 هزار سال گذشته تاریخ‌ساز و تمدن‌آفرین بوده‌اند.

وی همزمانی این رویداد مهم فرهنگی با پایان مأموریت 3 سال و نیم موفقیت آمیز خود را در کشور دوست صربستان  لطفی از سوی خداوند مهربان دانست.

فهیم‌پور برگزاری نمایشگاه صربستان و حضور ایران در این دوره از نمایشگاه را فرصتی مناسب دانست تا مردم فرهنگ دوست صربستان و سایر کشورها با عظمت و شکوه فرهنگ، تمدن، ادبیات و هنر کشور ایران آشنا شوند. استقبال باشکوه بازدیدکنندگان از غرفه ایران نشان‌دهنده اشتیاق آنان به تاریخ و تمدن فرهنگ ایران بود.

فهیم‌پور در آخر از کلیه دستگاه‌ها، مقامات و نهادهای جمهوری صربستان و به ویژه از وزیر فرهنگ و اطلاع‌رسانی، شهردار بلگراد در فراهم آوردن برگزاری باشکوه غرفه ایران تشکر کرد.

در این مراسم به نمایندگی از نمایشگاه کتاب تهران لوح یادبودی به نماینده نمایشگاه بلگراد تحویل شد.

شصت و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد امروز به کار خود پایان داد. ایران میهمان ویژه این دوره ازنمایشگاه بود.

کد N1536714