بزرگداشت قیصر امین‌پور با چاشنی خوشنویسی‌های غلامحسین امیرخانی

کتاب و اندیشه,قیصر امین پور

به مناسبت هشتم آبان سالمرگ قیصر امین‌پور شاعر صاحب نام خوزستانی، مراسم بزرگداشت وی در شهرستان گتوند برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، همزمان با سالروز درگذشت قیصر امین‌پور شاعر صاحب نام و بلند آوازه خوزستانی، مراسم بزرگداشتی برای وی در گتوند؛ شهرستان محل تولدش برگزار شد. در این مراسم محمد جوروند، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از جایگاه تاثیرگذار این شاعر معاصر به نیکی یاد کرد و گفت:  همه شاعران بزرگ ایران زمین به شرافت، انسانیت و ویژگی بارز قیصر اذعان دارند و نجابت و شرافت در اشعار این شاعر فقید برای همگان واضح است.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد؛ کنگره‌ی کشوری این شاعر بزرگ نیز در شهرستان گتوند برگزار شود.

به همین مناسبت کارگاه و نمایشگاه خوشنویسی با حضور غلامحسین امیرخانی (رئیس انجمن خوشنویسان کشور) در تالار همایش‌های قیصر امین‌پور با شرکت هنرمندان و خوشنویسان استان خوزستان برگزار شد. در حاشیه این مراسم نیز جمعی از شاعران خوزستانی به شعرخوانی پرداختند و از شاعران برتر نیز تجلیل شد.

قیصر امین‌پور متولد ۲ اردیبهشت ۱۳۳۸در روستای گتوند از توابع شهرستان شوشتر در استان خوزستان است. وی با آثاری نظیر طوفان در پرانتز، مجموعه شعر آینه‌های ناگهان ، منظومه ظهر روز دهم ، به قول پرستو، مجموعه شعر گل‌ها همه آفتابگردان‌اند و مجموعه دستور زبان عشق، در زمینه‌های شعر بزرگسال، ادبیات نوجوان، نثر ادبی، پژوهش و تئوری ادبی فعالیت کرده و آثار ماندگاری از خویش به جا نهاده است. وی در 8 آبان ماه سال 1386 پس از تحمل سال‌ها رنج بیماری درگذشت و در گتوند، زادگاهش به خاک سپرده شد.

کد N1535647