ارشاد تکذیب می‌کند؛ هنرمندان تایید/ تغییر وزیر بی‌تاثیر است

موسیقی و هنرهای تجسمی,انجمن هنرمندان نقاش ایران,تور نمایشگاهی آلمان و ایتالیا,مهدی‌نژاد

دبیر انجمن هنرمندان نقاش با بیان اینکه هیچ مدرک و نامی از آثار ارزشمند موزه هنرهای معاصر ازسوی ارشاد و موزه ارائه نشده، گفت: قرار بود دو اثر محسن وزیری‌مقدم و مارک رتکو به ایتالیا ارسال شود که ظاهرا به دلیل انتشار خبر آن در شبکه‌های اجتماعی؛ متوقف مانده. اما هنوز مشخص نیست این آثار به خارج از کشور فرستاده شده است یا خیر!

به گزارش خبرنگار ایلنا، سایت بنیاد ماکسیدر تاریخ 9 اکتبر خبری را با عنوان «صندوق پستی؛ مارک رتکو و محسن‌ وزیری‌مقدم» منتشر و در آن به نمایشگاه بزرگی در مجموعه MAXXI و نمایش با ارزش‌ترین آثار موزه هنرهای معاصر تهران اشاره شده و از ارسال دو اثر مارک رتکو (مرکز زرد) و محسن وزیری‌مقدم به عنوان پیش نمایشی از این مجموعه خبر داده است.

مجید ملانوروزی (رئیس موزه هنرهای معاصر) در این‌باره به خبرنگار ایلنا گفت: این موضوع صحت ندارد و آثار در زمان مشخص شده یعنی در ماه دسامبر ارسال می‌شود.

رامین مهدی نژاد (دبیر انجمن هنرمندان نقاش) درباره اخبار منتشر شده در پی ارسال دو اثر به عنوان پیش‌نمایش این پروژه گفت: قرار بود دو اثر محسن وزیری‌مقدم و مارک رتکو ارسال شود که ظاهرا به دلیل اینکه اخبار آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود؛ ارسال آن‌ها نیز منتفی شد. البته هنوز مشخص نیست که این آثار ارسال شده است یا خیر و اگر خارج شده باشد قطعا ایراد بر آن وارد است.

او همچنین ادامه داد: در جلسه مشترک هنرمندان و اعضای هیات مدیره انجمن هنرمندان نقاش با مسئولان موزه و آقای مرادخانی (معاون امور هنری وزارت ارشاد) از مسئولان درخواست کردیم تا مدارک و اسامی آثار ارسالی به تور نمایشگاهی آلمان و ایتالیا به ما ارائه شود.

دبیر انجمن هنرمندان نقاش ادامه داد: متاسفانه از آن روز تاکنون هیچ مدارکی به انجمن ارائه نشده حتی انجمن بیانیه‌ای نیز در این‌باره ارسال کرده اما هنوز هیچ خبری از سوی موزه یا وزارت ارشاد نشده است.

او اضافه کرد: انجمن هنرمندان نقاش تا آخرین مرحله پیش رفته و بیانیه‌ای نیز صادر شده اما باتوجه به تغییر وزیر ارشاد هیچ چیز مشخصی وجود ندارد و جواب قانع کننده‌ای هنوز دریافت نکردیم و منتظر هستیم تا ببینیم خبری از سوی موزه یا وزارت ارشاد در این باره می‌شود یا خیر.

مهدی‌نژاد افزود: باتوجه به اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تغییر کرده و هیچ‌ عکس‌العملی از سوی وزیر جدید در این‌باره مطرح نشده است اما این قرارداد مابین کشورها منعقد شده است از همین رو بعید است که با تغییر وزیر نیز این برنامه منتفی شود.

او درباره اعلام اسامی آثار نیز گفت: باوجود اینکه قرار بود اسامی آثار خارجی و ایرانی که برای این سفر انتخاب شده‌اند؛ اعلام شود هنوز هیچ اتفاقی صورت نگرفته است.

کد N1529098