خانواده شهدا به تماشای «هیهات» نشستند

فرهنگی

آیین اکران فیلم سینمایی«هیهات» برای خانواده شهدا با حضور هنرمندان، خانواده‌های شهید و شهدای مدافع حرم در ایوان شمس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیین اکران فیلم سینمایی«هیهات» برای خانواده شهدا با حضور هنرمندان، خانواده‌های سرداران شهید و شهدای مدافع حرم شب گذشته ۲۸ مهر ماه در ایوان شمس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم احمدرضا درویش، کارگردان فیلم «رستاخیز» از مهمانان مراسم اظهار کرد: وظیفه دارم عرض ادب کنم به بزرگان و کسانی که میراث گرانقدر جامعه دینی کشور عزیزمان و کشورهای همسایه در حوزه مقاومت هستند. عزیزانی که بطور عملی وقف خود را برای پایداری در برابر اتفاقاتی که در منطقه افتاده وقف کردند. تولید این فیلم توسط چهار استعداد جوان و کنش گر مستعد ثابت کرد که در سینمای ما همدلی وجود دارد، این وحدت رویه قطعا مرتبط به مضمون «هیهات» است و معنویت جاری در فیلم حتما در ارتباط آن‌ها تاثیرگذار است.

در ادامه درویش با قرائت متنی برگرفته از تصنیف «بانگ جرس» با صدای محمد علیزاده، آلبوم موسیقی نینوا با صدای حسین علیزاده و سخنان سردار سلیمانی در مراسم «پرچمداران دوکوهه» صبحت‌های خود را به پایان رساند.

در این مراسم حسام الدین سراج خواننده تیتراژ فیلم روی صحنه آمد و گفت: هر سال محرم می‌شود و برای امام حسین (ع) عزاداری می‌کنیم اما این عزاداری هر سال برای ما تازه است و سرمشق راه ما به حساب می‌آید و دیدیم که این ایثار چه قدر ارزشمند است. در واقع شهادت در فرهنگ ما مفهومی است که هیچ گاه کهنه نمی شود و همیشه تازگی دارد.

 این خواننده در پایان صحبت‌هایش پاره‌ای از شعر «نی نامه» سروده قیصر امین پور را قرائت کرد.

همچنین دانش اقباشاوی کارگردان و بازیگر فیلم، سخنانش را با نقل جمله‌ای امام خمینی (ره) آغاز کرد و گفت: ما سه هفته پیش در نجف بودیم و صبح نمایش فیلم «رستاخیز» یک عراقی به من هدیه‌ای داد اما من می‌خواهم هدیه به صاحب اصلی آن برسد. اقباشاوی پس از آن نهال قاضی خانی را که از مقام معظم رهبری یک کلاه صورتی هدیه گرفته بود روی صحنه دعوت کرد و پرچم حشد الشعبی عراق را به او هدیه داد.

در ادامه این مراسم خانواده‌های شهدا از هادی مقدم دوست به خاطر کارگردانی اثری با مضمون مدافعان حرم تقدیر کردند. در این قسمت با حضور فرزندان سرداران شهید ابراهیم همت، عباس کریمی، حسن طهرانی مقدم، شهید باغبانی، شهید قربانخانی، شهید موسوی از شهدای لشکر فاطمیون، لوح تقدیری از طرف خانواده‌های شهدا به این نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون اهدا شد.

مقدم دوست گفت: چه تقدیر و جایزه‌ای بهتر از این که بتوانم فیلمی درباره عاشورا بسازم و چه سعادتی بالاتر از آن که فیلم را با خیال راحت بتوانم به خانواده شهدا نشان دهم.

 فیلم سینمایی «هیهات» نخستین فیلم ۴ اپیزودی سینمای ایران به تهیه کنندگی احسان محمدحسنی و کارگردانی‌هادی نائیجی، دانش اقباشاوی، سید روح الله حجازی و هادی مقدم دوست از محصولات سازمان هنری رسانه‌ای اوج در سینماهای کشور در حال اکران است.

کد N1526839