اجراهای خانه نمایش به یاد سعید کشن فلاح آغاز شد

تئاتر,خانه نمایش,سعید کشن فلاح

شب گذشته اجرای آثار جدید خانه نمایش اداره تئا‌تر آن سیب سرخ و آخه اینجا نزدیکتره به خدا آغاز و به سعید کشن فلاح تقدیم شد.

به گزارش ایلنا، محمود فرهنگ مدیر دفتر کانون نمایش‌های دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در افتتاح نمایش آن سیب سرخ به کارگردانی شهاب راحله گفت: خوشحال هستم که اجراهای کانون نمایش‌های دینی با موضوعات مذهبی دوباره آغاز شد. این روز‌ها در غم از دست دادن هنرمند بزرگ سعید کشن فلاح هستیم و امیدوارم که روحش شاد باشد.

در ادامه کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری نیز گفت: از اینکه فعالیت‌های کانون نمایش‌های دینی رونق گرفته است، خوشحال هستم‌. این نوع از تئا‌تر مخاطب خاص خودش را دارد و مردم همیشه از ما سراغ چنین آثاری را می‌گیرند. از آقای فرهنگ ‌که دوباره چنین جریانی را به راه انداختند تشکر می‌کنم.

وی در ادامه به درگذشت سعید کشن فلاح اشاره کرد و گفت: او معلمی با اخلاق، مهربان و دلسوز بود و قبل از بعد از انقلاب اسلامی خدمات بسیاری به تئا‌تر کرد. شاگردان بسیاری تربیت کرد که الان هر کدام در عرصه هنر فعالیت می‌کنند. روحش شاد و با اجازه گروه اجرا را به روح بلند سعید کشن فلاح تقدیم می‌کنم.

پس از اجرای نمایش آن سیب سرخ نمایش آخه اینجا نزدیکتره به خدا به کارگردانی حامد هوشیاری روی صحنه رفت.

 پیش از اجرای نمایش محمود فرهنگ گفت: چند دوره جشنواره صاحبدلان برگزار شد و آثاری در تهران و شهرستان‌ها به شکل غیررقابتی اجرا شدند‌. امسال نیز کانون نمایش‌های دینی از بیست اثر حمایت کرده و قرار است، نمایش‌هایی در شهرهای مختلف اجرای عمومی داشته باسند و دو‌اثر در خانه نمایش اجرا می‌شوند. امیدوارم که اجراهای خوبی باشند.

کریم اکبری مبارکه بازیگر پیشکسوت گفت: قبل از انقلاب تعداد سالن‌های تئا‌تر کم بود مثلا مولوی، تئا‌تر شهر، سنگلج و کارگاه نمایش را داشتیم اما بعد از انقلاب خوشبختانه تعداد سالن‌ها بیشتر شد. قبل از ایام محرم هر شب صد نمایش روی صحنه می‌رفت. این نشان می‌دهد تئا‌تر خانواده بزرگی دارد. امیدوارم مسئولین به این هنر بیشتر رسیدگی کنند و سالن‌های دولتی بیشتری ساخته شود تا گروه‌ها مجبور نباشند برای تمرین و اجرا هزینه پرداخت کنند و در این مورد مشکلی نداشته باشند. امیدوارم نمایش خوبی را شاهد باشیم و این اجرا را به سعید کشن فلاح تقدیم می‌کنم‌.

آن سیب سرخ به کارگردانی شهاب راحله ساعت ۱۸ و آخه اینجا نزدیکتره خدا به کارگردانی حامد هوشیاری ساعت ۱۹: ۳۰ تا هفتم آبان ماه در خانه نمایش اداره تئا‌تر اجرا می‌شوند.

کد N1524109