رئوفیان: عملکرد روحانی با توجه به آنچه که تحویل گرفت موفق است/ سنگ‌ها بر سر راه روحانی است

نامه نیوز نوشت: یک فعال سیاسی اصولگرا معتقد است که روحانی با توجه به دولتی که تحویل گرفته است توانسته عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد.

ابوالقاسم رئوفیان، دبیر کل حزب اسلامی ایران زمین  با اشاره به عملکرد حسن روحانی در سیاست داخلی گفت: سیاست داخلی بیشتر وابسته به مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است و با توجه به شواهد بر اساس وعده ها کار پیش نرفته است.

این فعال اصولگرا با بیان اینکه  وعده‌هایی که حسن روحانی در زمان کاندیداتوری ریاست جمهوری داده بود محقق نشده است،تصریح کرد: همان موقع بنده به عنوان یک شهروند و فعال سیاسی می‌دانستم که برخی از این وعده‌ها محقق نخواهد شد. زیرا بسیاری از لوازم و ابزارهای که برای این خواسته‌ها نیاز است،فراهم نیست که بتواند در صورت پیروزی  از آنها استفاده کند.

نمره قبولی به دولت

رئوفیان یادآور شد:اگر به این موضوع توجه کنیم که دولت چه میراثی را از دولت قبل به ارث برده است قطعا به کارهای که انجام داده نمره قبولی خواهیم داد؛ زیرا با دستان خالی و گفتمان تدبیر و امید توانست وضعیت کشور را سروسامان دهد.

وی با اشاره به اینکه نرخ رشد بیکاری، صندوق خالی،تورم همه و همه ارثی بود که از گذشته به روحانی تحویل داده شد.رئیس جمهور یا نمی‌دانست که زمینه‌های موجود چیست، یا اینکه از شرایطی که قرار بود تحویل بگیرد بی اطلاع بود.

توجه به اقتصادشرط ابقای روحانی

دبیر کل حزب اسلامی ایران زمین با تاکید بر اینکه روحانی اگر بخواهد رئیس‌جمهور دو دوره ای شود باید به اقتصاد توجه کند، خاطرنشان کرد: رسیدگی به وضعیت اقتصاد و معیشت مردم باید در اولویت قرار بگیرد. نیاز مردم ما باز شدن قفل و گره‌هایی است که در زندگی آنان وجود دارد.مردم باید انگشت‌های گره گشای دولت را در ماه‌های باقی تا پایان دوره، ببینند.

رئوفیان ادامه داد:اقتصاد از اهمیت بالایی برخوردار است و در حال حاضر روحانی با یک چالش روبه رو است و اگر بتواند این چالش را حل کند، بدون شک  در انتخابات بعدی با رای بسیار بالایی می‌تواند کابینه دوازدهم را تشکیل دهد و وعده‌های که درسال 92 داده بود را عملی کند ، زیرا بسیاری از این وعده‌ها نیاز به زمان دارد.

سنگ ها بر سر راه روحانی

این فعال سیاسی با تاکید بر توجه به اقتصاد مقاومتی و مدیریت بهینه پسابرجام،گفت:رونق اقتصادی، فعال شدن بخش خصوصی و غیره از دغدغه‌های حسن روحانی بوده و برای آن‌ها تلاش بسیاری را هم انجام داده است اما متاسفانه نبود زمینه و زیرساخت مناسب باعث شد خواسته‌های وی عملی نشود. البته  در برخی از کم کاری‌ها بی مدیریتی را هم شاهد هستیم.

وی گریزی هم به وضعیت اجرایی اقتصاد مقاومتی زد و گفت: ما اکنون وابسته اقتصادی هستیم و برای استقلال باید بر اقتصاد مقاومتی تمرکز کرد. ما در حزب اسلامی ایران زمین دیروز در همین خصوص جلسه‌ای را با  رئیس‌جمهوری داشتیم که نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردیم و مورد استقبال هم قرار گرفت. 

رئوفیان افزود: ما اعلام کردیم که آمادگی این را داریم در اکثر استان‌ها یک نماینده از حزب برای کارگروه اقتصاد مقاومتی بفرستیم تا دین خود را به نظام ادا کرده باشیم. زیرا احزاب علاوه بر شرکت در بحث انتخابات، باید در موارد دیگر هم به دولت کمک کنند. 

29219

کد N1392917