ظریف در دیدار با وزیر خارجه ونزوئلا؛

تهران آماده کمک به کاراکاس در برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد است

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با همتای ونزوئلایی خود گفت: ایران به عنوان یکی از مهمترین کشورهای جنبش عدم تعهد و ریاست قبلی آن ،آماده کمک به برگزاری هرچه بهتر اجلاس در ونزوئلا است.

به گزارش خبرگزاری مهر، « دلسی رودریگز » وزیر امور خارجه ونزوئلا که به جمهوری اسلامی ایران سفر نموده است ،به همراه « دلپیانو» وزیر نفت این کشور با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

ظریف در این دیدار بر رشد و گسترش هرچه بیشتر مناسبات بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای آمریکای لاتین از جمله ونزوئلا تاکید کرد.

وی با اشاره به سفر هفته آینده خود به چند کشور آمریکای لاتین که ونزوئلا یکی از آنها است ،تصریح کرد: در این سفر یک هیات بلند پایه و بزرگ اقتصادی متشکل از مقامات دولتی و نمایندگان بخش خصوصی هیات اینجانب را همراهی خواهند کرد که نسبت به سفرهای پیشین اینجانب از کیفیت و کمیت بیشتری برخوردارند و این خود نشانگر توجه عمیق ما به توسعه هرچه بیشتر روابط همه جانبه با  کشورهای امریکائی لاتین می باشد. 

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: زمینه های همکاری دو کشور بسیار گسترده می باشد و من امیدوارم در این سفر با توجه به حضور نمایندگانی از بخش های بانکی و انرژی بتوانیم مناسبات گسترده تر بانکی و در حوزه انرژی برقرار نماییم.

 ظریف همچنین با اشاره به موضوع انتقال ریاست جنبش عدم تعهد به ونزوئلا خاطر نشان ساخت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از مهمترین کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و ریاست قبلی این جنبش ،آماده هرگونه کمک به برگزاری هرچه بهتر  اجلاس سران این جنبش در ونزوئلا است.

« رودریگز » نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران ،از دیدار هفته آینده وزیر امور خارجه کشورمان از ونزوئلا استقبال کرد.

وزیر امور خارجه ونزوئلا  خواستار  توسعه روابط دو کشور در همه زمینه ها شد و بر رایزنی مقامات جمهوری اسلامی ایران و نزوئلا در خصوص مسائل مختلف منطقه ای و بین المللی بخصوص با توجه و نقش و اهمیت جمهوری اسلامی ایران  تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ونزوئلا همچنین در خصوص برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد در ونزوئلا با وزیر امور خارجه کشورمان به تفصیل رایزنی و تبادل نظر به عمل آورد.

کد N1392875