گزارش پلیس فعالیت آزاد عناصرداعش در ترکیه را لو داد

سیاسی

استانبول- ایرنا-گزارش پلیس ترکیه به دادستان این کشور درباره پرونده عملیات تروریستی عناصر داعش در ترکیه ، فعالیت آزاد تروریستها در خاک ترکیه را لو داد.

به گزارش خبرگزاری دوغان ، دادستان ترکیه در باره پرونده کشته شدن هفت تن از اهالی شهر کرد نشین « بین گل » در جنوب شرقی ترکیه در اواخر سال گذشته میلادی (2015) ، از پلیس منطقه در باره فعالیتها و حضور عناصر تروریستی داعش اطلاعات خواست.
بر پایه این گزارش ، در گزارشی که پلیس ترکیه در فروردین ماه سالجاری (1395) در اختیار دادستان قرار داد از حضور عناصر تروریستی داعش در این منظقه ، فعالیت آزاد برای جذب نیرو برای داعش زیر پوشش انجمنی به نام «انجمن اصلاح» و حتی برگزاری پیک نیک در حومه شهر« بین گل» سخن گفته شد.
در گزارش پلیس آمده است ، عناصر داعش برای جذب نیرو و اعزام آنان به سوریه برای پیوستن به داعش اول با آنان در انجمن اصلاح قرار ملاقات می گذاشتند ، سپس پیک نیک هایی برای آشنایی و صحبت برگزار می شد.
این در حالیست که رهبر حزب کردی دموکراتیک خلق های ترکیه، نیز روز گذشته (پنجشنبه) مدعی شده بود که در سایه چشم پوشی های حزب حاکم ترکیه ، گروه ترویستی داعش به درون بدنه دولت ترکیه نفوذ کرده و هواداران آن وارد نهادهای دولتی شده اند.
پایگاه خبری «یورت» نوشت : صلاح الدین دمیرتاش، رهبر حزب دموکراتیک خلق ها در باره حمله تروریستی به فرودگاه استانبول گفت: گروه تروریستی داعش در یک سال گذشته همواره مخالفان حزب حاکم عدالت و توسعه را هدف قرار داده بود و در این مدت عملیاتهای انتحاری در سوروچ و در نزدیکی ایستگاه راه آهن آنکارا علیه تجمع های مخالفان کرد صورت گرفت.
دمیرتاش گفـت : در سایه چشم پوشی ها و حمایت ها ، گروه تروریستی داعش عناصر خود را وارد مراکز بهداشتی ، بیمارستانها ، وزارت آموزش و پروش ، فرودگاهها ، مراکز پلیس و دیگر نهادهای دولتی کرد و اکنون در هر جا که می خواهد دست به عملیات تروریستی می زند.
خاورم ** 2010**1579
کد N1322923