ظریف: سیاست‌های اشغالگرایانه بزرگ‌ترین مشکل منطقه است

ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس،‌ گفت: سیاست‌های اشغالگری در منطقه ما بزرگ‌ترین مشکل منطقه و صلح و امنیت بین‌المللی است.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف در جمع خبرنگاران، افزود: متأسفانه گروه‌های تکفیری و حامیان آن‌ها امسال و سال‌های گذشته با حمایت رژیم صهیونیستی حرکت‌های‌شان را به جای مقابله با رژیم صهیونیستی به سمت مسلمانان سوق دادند و این یکی از بزرگ‌ترین خطراتی است که جهان اسلام و جهان را تهدید می‌کند.

او افزود: مردم مسلمان ایران و جهان و همه آزادی‌خواهان با حضور فعال در روز جهانی قدس که میراث بزرگ بنیان‌بگذار انقلاب اسلامی است به دنیا نشان می‌دهند حاضر نیستند سیاست‌های غلط و تغییر جهت‌ها را بپذیرند و انحراف از واقعیات و خطراتی که جهان اسلام را تهدید می‌کند و خطر صهیونیسم و تکفیری است و این‌ها یک خطر هستند که توسط گروه‌های مشابهی حمایت می‌شوند، چه در سطح منطقه و چه در سطح جهانی.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه، خاطرنشان کرد: هنوز مردم مسلمان منطقه و جهان رژیم صهیونیستی را بزرگ‌ترین خطر و تهدید برای جهان اسلام و صلح و امنیت بین‌المللی می‌شناسند. تکفیری‌ها تاکنون حتی یک حرکت علیه رژیم صهیونیستی نکردند و همه تهدیدات‌شان متوجه جهان اسلام بوده است. امروز در برابر افکار عمومی جهان اسلام نقش پلیدشان مشخص‌تر می‌شود که دشمن جهان اسلام رژیم صهیونیستی است و این گروه‌های تکفیری در جهت اهداف آن رژیم و طرفدارانش حرکت می‌کنند.

4949

کد N1322811