اختصاصی/ روز قدس؛ روز دفاع از مردم مظلوم فلسطین

روز جهانی قدس روز و امید ملت فلسطین برای ریشه کنی غده سرطانی اسرائیل

سیاسی

رام الله – ایرنا – «خضر دبس » مسئول هماهنگی کمیته مقاومت در برابر یهودی سازی تاکید کرد که با اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال از سوی حضرت امام خمینی (ره) به عنوان روز جهانی قدس ، ملت فلسطین به ریشه کنی غده سرطانی اسرائیل و رهائی از چنگال رژیم صهیونیستی امیدوار شد.

خضر دبس در گفت وگو با ایرنا با درخواست از امت عربی و اسلامی برای توجه به خطرهای پیش روی مسجد الاقصی گفت که پیام اصلی روز جهانی قدس مایت از قبله اول مسلمانان و مقابله با طمع ورزی های رژیم صهیونیستی است.
وی اظهار داشت: بزرگداشت این روز بزرگ در شهرها و پایتخت بسیاری از کشورهای دنیا می تواند توجه همه را به قدس و مسجد الاقصی جلب کند بویژه اینکه رژیم صهیونیستی سعی دارد با بیرون راندن صاحبان و ساکنان اصلی قدس، شهرک نشینان افراطی غریبه را جایگزین آنها کند که طمع ورزی های آنها برای تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی براحدی پوشیده نیست.
مسئول هماهنگی کمیته مقاومت در برابر یهودی سازی خاطرنشان کرد: سکوت در برابر سیاست های نژادپرستانه رژیم صهیونیستی علیه اهالی قدس به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست، ویرانی خانه ها ، وضع مالیات های سنگین ، ابطال شناسنامه ، ساخت دیوار حائل و تصمیم ظالمانه اخراج فلسطینی ها تنها بخشی از این سیاست ها است.
خصر دبس تصریح کرد:تشدید حمله ها علیه فلسطینی ها تنها باعث تمسک هرچه بیشتر آنها به سرزمینشان می شود و اصرار آنها برای مقابله با رژیم صهیونیستی و یاست های ددمنشانه آنها را افزایش می دهد.
وی با بیان اینکه« رژیم صهیونیستی هرگونه فعالیت داخل قدس در روز جهانی قدس و مناسبت های مشابه را ممنوع کرده است»، تاکید کرد: رژیم صهیونیستی از ابتدای انتفاضه کنونی حضور فلسطینی ها در کنار باب العامود و ورودی اصلی شهر قدیمی قدس را ممنوع کرده و هر روز با رفتارهای خود درصدد خوار کردن و به ذلت کشاندن جوانان فلسطینی است.
مسئول هماهنگی کمیته مقاومت در برابر یهودی سازی گفت: رژیم صهیونیستی از سوی دیگر امکانات خود را در اختیار شهرک نشینان قرار داده تا وارد بخش قدیمی قدس شده و مناسک تلمودی خود را اجرا کنند.
وی افزود: ما از همه آزادگان جهان و از مردم کشورهای عربی و اسلامی می خواهیم به مسجد الاقصی توجه کنند، چرا که این مسجد مبارک فقط برای فلسطینی ها نیست بلکه بخشی از باور همه مسلمانان است و برای همین همه باید تمام تلاش خود را برای آزاد سازی آن از چنگال رژیم صهیونیستی به کار گیرند.
خضر دبس تاکید کرد که ادامه سکوت کشورهای عربی و اسلامی در قبال اقدامات رژیم صهیونیستی می تواند باعث تشویق حمله های یهودی سازی تا تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی شود.
خاورم*387*390*1324
کد N1322639