استاندار مرکزی: تخلفات دولت یازدهم در حد سرماخوردگی بوده اما در دولت قبل در حد سرطان پیشرفته بود

ایسنا نوشت: استاندار مرکزی گفت: هر دولتی در گذشته ممکن است تخلفاتی داشته باشد و در دولت حاضر نیز ممکن است تخلفاتی وجود داشته باشد که همه در حد سرماخوردگی بوده است.

محمود زمانی قمی در ضیافت افطاری که به همت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در اراک برگزار شد، گفت: این روزها روند انتقادات و رقابت عادی نیست و ستادهای تخریبی در کشور شکل گرفته که به‌دنبال نفی اقدامات درست و مثبت دولت تدبیر و امید و برعکس جلوه دادن اوضاعی هستند که خود در ایجاد آن مقصر بودند و این از خواص پوپولیسم است.

زمانی قمی اظهار کرد: پوپولیسم از آگاهی جامعه در وحشت است و براین اساس به شیوه‌های غیرمنطقی روی می‌آورد، همانگونه که در هشت سال فعالیت دولت نهم و دهم ترویج خرافات را به طور وسیع شاهد بودیم و سعی داشتند بسیاری مشکلات را به روش هاله درمانی برطرف کنند.

وی با بیان این‌که ما در دولت تدبیر و امید اگر تخلفی هم داشته باشیم آنرا به مردم گزارش داده و بابت تخلف انجام شده از مردم عذرخواهی می‌کنیم، افزود: در هر یک از دولت‌ها ممکن است تخلفاتی رخ داده باشد و در این دولت نیز ممکن است تخلفاتی باشد اما همه در حد سرماخوردگی بوده در حالی که تخلفات دولت‌های نهم و دهم در حد سرطان پیشرفته بود.

دریافت‌های نامتعارف به مردم گزارش و عذرخواهی می‌شود

زمانی قمی خاطرنشان کرد: اگر در دوران فعالیت دولت یازدهم دریافت‌های نامتعارفی صورت گرفته باشد به مردم گزارش داده شده، جهت اصلاح اقدام شده و عذرخواهی می‌شود. هرچند تمام این تخلفات به اندازه تخلف بابک زنجانی نیست که شاید سود دو ماه مبلغ تخلفات وی بیش از همه تخلفاتی باشد که امروز تخریب گران دولت در حال بزرگ جلوه دادن آن هستند.

وی افزود: دولت‌های نهم و دهم در حوزه دین و فرهنگ نیز بی‌حرمتی‌های زیادی را نسبت به بزرگان کشور مرتکب شده و آنرا به یک رسم بدل کردند. هم‌چنین در آن دوران موضوعات کذب بسیاری را به بزرگترین و باورمندترین اصل جامعه اسلامی ما یعنی اصل انتظار نسبت دادند.

زمانی قمی گفت: در حوزه سیاست داخلی تعطیلی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نشان داد که آن‌ها می‌خواهند کشور را به شیوه 100 سال پیش اداره کنند، از سویی افزایش مطالبات مردم و طراحی اعطای یارانه دولت و ملت را فقیر کرد.

وی با بیان این‌که رشد اقتصادی 6 درصدی را تحویل گرفتید و منهای 6 درصد تحویل دادید و حال دنبال فیش حقوقی هستید، افزود: هر یک درصد رشد اقتصادی باید باعث می‌شد در آن سال‌ها 8 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری شود در حالی که در دو دولت گذشته 12 بار رشد اقتصادی را پایین آوردند این میزان ضرب در 8 میلیارد دلار شود مشخص می‌شود که چه میزان سرمایه‌گذاری صورت نگرفته است.

وی افزود: اگر فقط سود تخلف بابک زنجانی را به‌عنوان کمک‌های فنی تزریق کرده و سود وام‌های بانکی را کاهش می‌دادیم واحدهای تولیدی بسیاری از نقاط کشور راه می‌افتاد.

29213

کد N1322469