آفتاب

سخنگوی کاخ سفید: از هرگونه همکاری روسیه در مقابله با داعش استقبال می کنیم

سخنگوی کاخ سفید: از هرگونه همکاری روسیه در مقابله با داعش استقبال می کنیم

نیویورک- ایرنا- سخنگوی کاخ سفید بدون تأیید شایعه توافق میان کشورش با روسیه در زمینه همکاری های مشترک برای مبارزه با داعش در سوریه، گفت که واشنگتن از هرگونه همکاری و مشارکت مسکو در این نبرد استقبال می کند.

به گزارش ایرنا، در کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه خبرنگاران از جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید در مورد صحت خبر موافقت مسکو و واشنگتن بر سر طرح های مشترک همکاری در مبارزه با داعش سؤال شد که وی در پاسخ گفت: واشنگتن از ابتدا و حتی پیش از استقرار نیروهای روسیه در خاک سوریه برای یافتن راه های همکاری در این زمینه با مسکو در حال گفت وگو و تبادل نظر بوده است.
به ادعای وی، روسیه اما در مقابل، هیچ حرکتی دال بر تمایل به مبارزه با داعش و از میان بردن این گروه، نکرده و تلاش آن از ابتدا در جهت حمایت از دولت سوریه و جلوگیری از سقوط بشار اسد رییس جمهوری این کشور بوده است.
ارنست، رویکرد مسکو در ارتباط با بحران سوریه را رویکردی ضد و نقیض توصیف کرد که مانع همکاری های مؤثر میان روسیه و نیروهای ائتلاف شده است.
وی تأکید کرد که چنین رویکردی از نظر واشنگتن کمکی به از میان بردن تشکیلات تروریستی داعش نخواهد کرد.
سخنگوی اوباما در انتها بار دیگر تأکید کرد که واشنگتن از هر گونه همکاری و مشارکت روسیه در این نبرد استقبال می کند اما حاضر به تأیید این خبر که رهبران واشنگتن و مسکو در مورد همکاری های مشترک میان دو کشور در این زمینه به توافق هایی رسیده اند، نشد.
شبد*4*541*1528**1504
کد N1322223

وبگردی