امریکا نیروهای تازه نفس در هلمند افغانستان اعزام می کند

سیاسی

کابل - ایرنا - مقام های محلی استان هلمند افغانستان اعلام کردند که بزودی شماری از سربازان تازه نفس آمریکایی برای انچه که تحکیم امنیت در این استان عنوان کردند، مستقر خواهند شد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری «پژواک» افغانستان روز چهارشنبه به نقل از «آقانور کینتور» فرمانده امنیتی هلمند اعلام کرد که این سربازان امریکایی در فرودگاه شهر لشگرگاه استان هلمند مستقر می شوند.
این مقام امنیتی افزود: تعداد سربازان مذکور 200 تن خواهد بود که برخی از وسایل لجیستیکی آنها به شهر لشکرگاه رسیده است.
شهر لشگرگاه از حدود دو ماه پیش صحنه نبرد میان نیروهای طالبان و نظامیان افغان است.
گروه طالبان از سال گذشته با حمله گسترده به استان هلمند مناطقی از این استان را به تصرف خود درآورد و آمریکا و انگلیس در همان زمان شماری از نظامیان خود را به این استان اعزام کردند.
برخی منابع افغان گزارش دادند که هلمند در آستانه سقوط قرار داشت که اعزام نیروهای نظامی مانع از سقوط این استان شد.
فرمانده امنیتی هلمند گفته است که نیروهای امریکایی در حال ایجاد قرارگاه در این استان هستند تا در بخش بمباران هوایی و سایر عملیات با نیروهای افغان همکاری کنند.
به گفته این فرمانده محلی افغان، بر اساس تفاهم نامه امنیتی بین افغانستان و امریکا، طرفین می‌توانند در صورت نیاز از یکدیگر کمک بخواهند.
کینتور با بیان این که امریکا یک محل پرواز هواپیماهای بدون سرنشین نیز در این فرودگاه خواهند ساخت، اظهار کرد، نیروهای امریکایی و واحدهای فنی آنها، چند بار از شهر لشکرگاه و فرودگاه هلمند دیدن کرده‌اند تا مطمئن شوند که بالگردهای نظامی بزرگ امکان نشستن در آن را خواهند داشت.
شبک **اساق**1610 **1917
کد N1321001