حزب مردم‌سالاری از مردم برای حضور گسترده در روز قدس دعوت کرد

سیاست داخلی,روز قدس,حزب مردم‌سالاری

حزب مردم‌سالاری طی اطلاعیه‌ای مردم را به حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت و تاکید کرد: روز قدس یادآور مظلومیت مسلمانانی است که تحت سیطره سیاست‌های استعماری و استکباری غرب قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایلنا، حزب مردم‌سالاری طی اطلاعیه‌ای مردم را به حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد.

در این بیانیه آمده است: ۳۷ سال از نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس توسط رهبر کبیر انقلاب اسلامی‌حضرت امام‌خمینی‌ (ره) سپری می‌شود و امسال نیز بار دیگر روز قدس، میعادگاه همه آزدیخواهان جهان و مسلمانان انقلابی به ویژه ملت سرافراز ایران برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین خواهد بود. حضرت امام خمینی (ره) در روز ۱۶ مرداد ۱۳۵۸در سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۹ هجری قمری پیامی‌خطاب به مسلمانان جهان صادر و از عموم مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامی‌ درخواست کردند که برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است و می‌‌تواند تعیین‌کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان روز قدس انتخاب و طی مراسمی‌همبستگی بین‌المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین اعلام نمایند. ‌

این بیانیه می‌افزاید: طی ۳۷ سالی که از برگزاری مراسم روز قدس در ایران و سراسر جهان سپری می‌شود، شاهد بوده‌ایم که این نامگذاری تا چه میزان در افزایش توجه عموم جهانیان به مساله قدس، نه به عنوان مساله‌ای منطقه‌ای و یا قضیه‌ای عربی، بلکه موضوعی اسلامی‌ و‌ جهانی که با حقوق بدیهی انسان‌ها در آزاد زیستن مرتبط است نقش داشته است. نامگذاری هوشمندانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس توسط حضرت امام‌خمینی‌ (ره) عامل مهمی‌در یادآوری هر ساله مظلومیت مردم فلسطین و جلب توجه جهانیان به زیرپا گذاشته شدن حقوق انسانی مردم مظلوم فلسطین، و در عین حال نمادی از مظلومیت مسلمانان در نقاط مختلف جهان محسوب می‌شود.

 «آری هر چند روز قدس به نام مردم مظلوم فلسطین نامگذاری شده، اما یادآور مظلومیت مسلمانانی است که تحت سیطره سیاست‌های استعماری و استکباری غرب با همراهی ایادی منطقه‌ای آن‌ها قرار گرفته‌اند و در این میان تفاوتی در مظلومیت مردم فلسطین و جنوب لبنان با مظلومیت مردمان سوریه و عراق و یمن و بحرین وافغانستان نیست که گویی حقوق بشر غربی، حق آزادزیستن و برخورداری از استانداردهای بر‌تر زندگی را که طبق اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز برای عموم مردم جهان به رسمیت شناخته شده، برای مسلمانان مظلوم این مناطق به رسمیت نمی‌شناسد. روز قدس، یادآور آن مظلومیت‌ها و تلاشی برای به نمایش گذاشتن استانداردهای دوگانه غرب در حمایت از حقوق بشر و مقابله با تروریسم است. تروریسمی‌که برای ایادی منطقه‌ای استکبار، به دلیل دلارهای نفتی آن‌ها که در قالب کمک‌های مالی به نهادهای بین المللی سرازیر می‌شود به رسمیت شناخته می‌شود اما برای مردمانی که برای حق آزاد زیستن در موطن خود می‌جنگند، نفی می‌گردد.»

در این بیانیه آمده است: شکی نیست که از مهم‌ترین دلایل بروز بحران‌های منطقه‌ای به فراموشی سپردن غصب سرزمین مسلمانان و قبله اول جهان اسلام است اما زنده نگاه داشتن روز قدس قطعا برملاکننده این توطئه رژیم اشغالگر و صهیونیستی می‌باشد.

در این بیانیه تصریح شده است: حزب مردم‌سالاری از کلیه مردم آزاده جهان و بویژه ملت‌های مسلمان اعم از شیعه و سنی و علی‌الخصوص ملت روزه‌دار ایران دعوت می‌کند، با حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس، در صفوفی متحد و یکپارچه حمایت خود را از ملت فلسطین و به تبع آن کلیه مظلومان جهان که تحت سیطره سیاست‌های استکباری، دوران سختی را سپری می‌کنند در معرض نمایش قرار داده و نقش خود را در جلب توجه عموم جهانیان به این مظلومیت و خنثی کرن انواع توطئه به نحو مطلوبی ایفا کند.

کد N1320762