کشته شدن ده ها تروریست داعش در استان های صلاح الدین و نینوا

سیاسی

تهران – ایرنا – ده ها تروریست داعشی روز چهارشنبه در درگیری با نیروهای مشترک عراقی در استان های صلاح الدین و نینوای شمالی کشته شدند.

به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، «رائد شاکر جودت» فرمانده پلیس فدرال عراق گفت که در درگیری نیروهای پلیس با تروریست های داعش، 31 تروریست کشته شدند و انبار تجهیزات نظامی اعم از خمپاره و خودروی بمبگذاری شده در منطقه الفتحه در شمال شهرستان بیجی در استان صلاح الدین منهدم شد.
همچنین نیروهای وابسته به فرماندهی عملیات آزادسازی نینوا، دو خودروی بمبگذاری شده را منهدم کردند و 10 تروریست در جریان تلاش برای حمله به پایگاه این نیروها در روستای النصر در شهرستان مخمور در جنوب شرق موصل کشته شدند.
در همین راستا نیروهای عراقی امروز (چهارشنبه) از پیشروی به سوی پایگاه هوایی راهبردی قیاره خبر دادند؛ دستاوردی که می تواند به عنوان سکوی آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل استفاده شود.
یک فرمانده ارشد عراق اعلام کرد که ارتش و نیروهای مبارزه با تروریسم عراق روز سه شنبه منطقه تلول الباج در 260 کیلومتری شمال بغداد را از اشغال داعش خارج کردند.
رویترز به نقل از مقام های نظامی افزود: نیروهای عراقی اکنون که دو هفته از آغاز حرکتشان از شهر پالایشگاهی بیجی می گذرد، در فاصله 45 کیلومتری پایگاه هوایی قیاره هستند.
آزادسازی پالایشگاهی دیگر در نزدیکی قیاره با ظرفیت روزانه 16 هزار بشکه نفت می تواند ضربه مهلکی به گروه تروریستی داعش وارد کند.
آزادسازی شهر مهم فلوجه در غرب بغداد باعث شد تا عملیات نیروهای عراقی برای بازپس گرفتن موصل جان تازه ای بگیرد.
از سوی دیگر، هشام الهاشمی کارشناس مسائل امنیتی گفت که حدود 90 درصد از سرکرده ها داعش کشته شده اند و تا کنون 39 نفر از 43 نفری که این گروه تروریستی را تأسیس کردند، کشته شده اند.
خاورم**9364**1144
کد N1320744