آفتاب

حمله تروریستی داعش در الجزایر ناکام ماند

حمله تروریستی داعش در الجزایر ناکام ماند

تهران – ایرنا – حمله گروه تروریستی داعش به یک مرکز خرید در شهر « سطیف» در شرق الجزایر با هشیاری نیروهای امنیتی این کشور ناکام ماند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از الجزیره، منابع امنیتی الجزایر با تایید این حمله تروریستی از تشدید تدابیر امنیتی در مناطق گوناگون شهر « سطیف» خبر دادند.
به نوشته روزنامه المسا چاپ الجزیره، شهر سطیف سالانه پذیرای 40 هزار گردشگر خارجی است.
در همین خصوص ماهنامه الجیش الجزایر در گزارشی تاکید کرده بود: ارتش این کشور در چند ماه گذشته، 73 تروریست را کشته و یکصد و یازده تروریست دیگر و حامیان آنها را بازداشت کرده است.
بر اساس گزارش منابع الجزایری، ارتش این کشور در هفته های اخیر عملیات خود علیه تروریست ها را شدت بخشیده است؛ در ماه میلادی گذشته (ماه می) 22تروریست در الجزایر کشته و 6تن دستگیر شدند و 2 نفر دیگر نیز ناگزیر خود را تسلیم نیروهای امنیتی کردند.
ارتش الجزایر همچنین در ماه می (اردیبهشت) موفق به دستگیری 13 تن از حامیان گروه های تروریستی و کشف 16 مخفیگاه و دو کارگاه ساخت سلاح و مواد منفجره آنها شده بود.
ارتش الجزایر پیشتر در بیانیه ای بر عزم و اراده قاطع خود برای مقابله با هر گونه ناامنی در مرزهای الجزایر و خدشه به حاکمیت این کشور، تأکید کرده بود.
الجزایر با هدف جلوگیری از قاچاق اسلحه و ورود تروریست ها٬ هزاران نیروی نظامی را در امتداد مرز 1200 کیلومتری خود با مالی و نیجر در جنوب این کشور و همچنین نزدیکی مرزهای لیبی٬ مستقر کرده است.
خاورم**9377**1144
کد N1320679

وبگردی