هشدار وزیر خارجه اتریش به فروپاشی اروپا

سیاسی

برلین - ایرنا - سباستین کورتز وزیر امور خارجه اتریش سیاست برخورد با بحران پناهجویان را فاحش ترین اشتباه اتحادیه اروپا خواند و اعلام کرد که این بحران می تواند باعث فروپاشی اروپا شود.

به گزارش ایرنا، کورتز در گفت و گو با گروه رسانه ای آلمانی فونکه افزود: بحران پناهجویان مردم را احساسی کرد و نهایتا نقش تعیین کننده ای در نتیجه رفراندوم برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) داشت.
وی افزود: در اتریش نیز مردم انتظارات بیشتری از اروپا دارند و موضوع حل و فصل سیل آوارگان در صدر دستور کار شهروندان این کشور است.
وزیر امور خارجه اتریش بار دیگر از مواضع اتریش در مساله مقابله با پناهجویان دفاع و خواهان درک بیشتر آلمان نبست به موضع اتریش شد و گفت: بسیاری از مشکلات در اروپا حل نشده و شهروندان را فقط با شعار آرام نگه داشته اند.
سیاست درهای باز آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان موجب انتقاد برخی از کشورها از جمله اتریش و برخی از کشورهای اروپای شرقی درباره پناهجویان شده است.
روز پنج شنبه 23 ژوئن (سوم تیرماه) رای دهندگان انگلیسی برای تصمیم گیری درباره آینده کشورشان در اتحادیه اروپا پای صندوق های رای رفتند. موافقان برگزیت 17 میلیون و 410 هزار رای (51.9 درصد) و مخالفان آن 16 میلیون و 141 هزار و 241 (48.1 درصد ) رای آوردند.
«دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس که خود در زمان کمپین انتخاباتی اش وعده برگزاری این همه پرسی را داده بود، در واکنش به نتایج این همه پرسی اعلام کرد که از مقام خود کناره گیری خواهد کرد.
اروپام**456**441**1572
کد N1320282