آفتاب

اردوغان خواهان «مبارزه مشترک» بین المللی علیه تروریسم شد

اردوغان خواهان «مبارزه مشترک» بین المللی علیه تروریسم شد

رئیس جمهور ترکیه ضمن محکوم کردن حملات تروریستی به فرودگاه آتاتورک استانبول،‌ از کشورهای غربی خواست تا با معضل تروریسم قاطعانه تر برخورد نمایند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری دیلی صباح، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه ضمن محکوم کردن حملات تروریستی سه شنبه شب به فرودگاه آتاتورک استانبول،‌ از رهبران کشورهای غربی خواست تا با معضل تروریسم قاطعانه تر برخورد نمایند.

اردوغان در بیانیه ای مکتوب که در ساعات پایانی سه شنبه منتشر شد،‌ اظهار داشت: «این حملات که در ماه مبارک رمضان اتفاق افتاد،‌ نشان می دهد که تروریستها از دم شهروندان بیگناه را هدف قرار داده اند. تنها هدف این حملات، تضعیف ترکیه از طریق خونریزی و تحمیل درد و رنج بر مردم است».

رئیس جمهور ترکیه در ادامه افزود که این کشور از دولتها،‌ مجالس ملی، رسانه ها و سازمانهای مدنی در سراسر جهان و بویژه غرب می خواهد که علیه تروریسم موضعی قاطعانه اتخاذ نمایند.

اردوغان همچنین گفت: «اشتباه نکنید، برای گروههای تروریستی فرقی میان استانبول، لندن، برلین،‌ آنکارا یا شیکاگو وجود ندارد. چنانچه کشورهای جهان نتوانند دست در دست یکدیگر با تروریسم مبارزه کنند،‌ بدترین سناریوهای ممکن یک به یک اتفاق خواهد افتاد».

اردوغان با ابراز مراتب تأسف و اندوه خود به ملت ترکیه و به ویژه خانواده قربانیان این حمله تروریستی، برای مجروحان آرزوی بهبودی کرد.

شایان ذکر است که در پی وقوع دو انفجار انتحاری در فرودگاه بین المللی استانبول در سه شنبه شب،‌ دست کم ۳۶ نفر کشته و بیش از ۱۴۷ نفر مجروح شدند.

کد N1319614

وبگردی