انتشار اولین اثر تصویری فرهاد فخرالدینی

فرهنگی

اولین اثر تصویری فرهاد فخرالدینی به خوانندگی سالار عقیلی منتشر شد.

به گزارش ایسنا، این مجموعه حاصل تصویربرداری از کنسرت ارکستر «مهرنوازان» در اسفندماه ۱۳۹۲ در سالن همایش‌های برج میلاد است که با ۱۴ دوربین به‌صورت Full HD ضبط و ثبت شده است.

کارگردانی و تدوین این اثر برعهده‌ی سیاوش کردجان بوده و طبق اعلام دست‌اندرکاران این اثر، تمام تصاویر این مجموعه روی ضرباهنگ موسیقی تدوین شده، به‌طوری که بیننده را بی‌اختیار با ارکستر همراه می‌سازد.

قطعات این مجموعه از آهنگسازانی مانند روح‌الله خالقی، فرهاد فخرالدینی، جواد لشگری، فریدون حافظی، علی تجویدی، فخری ملک‌پور، همایون خرم، علی‌اکبر قربانی و شهرام توکلی انتخاب شده است.

قطعات اجراشده در این اثر عبارتند از: سه تابلو از سوییت ابن‌سینا، دور جوانی، بهار دلکش، رنگ شرقی، خوش امدی، وای از شب من، نازنین یار من، طرب انگیز، چرا خاموشی، بهار من، رنگ بیات شیراز، قرارم باش، گیسو، خاک مهرآیین و ای ایران قطعاتی هستند که در این مجموعه شنیده می‌شوند.

آلبوم تصویری ارکستر مهرنوازان 7 خردادماه، همزمان با رونمایی از این اثر و همچنین پاسداشت از ۵۰ سال فعالیت هنری فرهاد فخرالدینی در سراسر کشور مننتشر شد. این اثر را انتشارات «نغمه‌حصار» منتشر کرده است.

انتهای پیام

کد N843787