وقتی جمشید مشایخی گریه کرد / علی دایی و بدل مرتضی پاشایی در یک مراسم هنری

جمشید مشایخی,علی دایی,سینمای ایران

مراسم بزرگداشت و تجلیل از استاد جمشید مشایخی بازیگرپیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون در سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در این مراسم چهره‌هایی چون عبدالحسین مختاباد عضو شورای اسلامی شهر تهران، علی دایی سرمربی سابق پرسپولیس، علیاری قایم مقام هواپیمایی ماهان، ایرج نوذری فرزند منوچهر نوذری، آتیلا حجازی فرزند مرحوم ناصر حجازی، احمد حلت ، فریبا نادری، فرهاد کاظمی، مجید نامجو مطلق و جمعی دیگر از هنرمندان شرکت داشتند.

در این مراسم تجلیل، لوح یادبود و دست‌نوشته‌ای نیز از سوی احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران به جمشید مشایخی اهدا شد.

رضا رشید پور که اجرای مراسم را بر عهده داشت، در ابتدای حضور جمشید مشایخی روی سن، دست وی را از سوی همه هنرمندان کشور بوسید و گفت: عالیجناب مشایخی افتخار هنر است.

جمشید مشایخی همزمان با پخش نماهنگ ساخته‌شده از سوی برگزارکنندگان مراسم از فیلم هزاردستان و قیصر اشک‌هایش جاری شد، او وقتی بر روی سن مراسم حاضر شد، گفت: آرزو داشتم امشب و در میان این‌همه افراد حاضر بر روی سن یکی از نوه‌های ایران‌زمین هم در کنارم باشد، من نوه زیاد دارم اما جای همه‌ی آن‌ها در اینجا و بر روی سن خالی است.

در این هنگام رضا رشید پور از فریبا نادری که از ابتدای مراسم بی‌امان گریه می‌کرد خواست بر روی سن حاضر شود و استاد مشایخی را به آرزویش برساند.

این حرکت با استقبال حاضران در سالن روبرو شد و درنهایت لوح یادبود استاد جمشید مشایخی در حضور بیش از 800 نفر از حاضران در سالن به وی اهدا شد.

این مراسم با هنرمندی فرزاد فرزین به‌عنوان خواننده نسل جوان برای تجلیل از استاد جمشید مشایخی پایان یافت.

 حاشیه‌های مراسم

- مراسم نکوداشت استاد جمشید مشایخی با استقبال بی‌نظیری مواجه شد، به‌طوری‌که در زمان اهدا لوح تقدیر صندلی‌های سالن جا برای نشستن برخی مهمانان نداشت.

- جمشید مشایخی به همراه فرزندش سام مشایخی به جشن آمد و مورد استقبال بی‌نظیر حاضران در سالن ابوریحان قرار گرفت، جمعیت حاضر تا رسیدن مشایخی به جایگاه وی را تشویق می‌کردند.

- در میان مراسم علی دایی چهره شناخته شده‌ی فوتبال کشورمان به‌صورت سرزده وارد سالن شد و مورد تشویق حاضران در سالن قرار گرفت، جمعیت یکپارچه بعد از معرفی وی از سوی رضا رشید پور، علی دایی را تشویق کردند.

-        رشید پور با طنز کلامش خطاب به علی دایی گفت: شهریار فوتبال ایران دیدی دیشب (اشاره به حذف پرسپولیس از مسابقات آسیایی) چه آبرویی از قرمزها برده شد، این حرف با صدای کف زدن‌های بی‌امان مواجه شد.

- جمشید مشایخی همزمان با پخش نماهنگ ساخته‌شده از سوی برگزارکنندگان مراسم از فیلم هزاردستان و قیصر اشک ریخت.

- رشید پور از سام مشايخي خواست لوح تقدیر پدر را به وی هدیه دهد.

- هنگام پایین آمدن از روی سن علی دایی به‌پاس تقدیر پیشانی مشایخی را بوسید.

- وقتی رشیدپور از مرحوم ناصر حجازی به‌عنوان عقاب آسیا یادکرد، تشویق‌های پی‌درپی مردم سالن را فراگرفت.

- درحرکتی جالب سن سالن برگزاری مراسم تاریک شد و دقایقی بعد صدای مرحوم پاشایی در سالن طنین‌انداز شد، صدای تشویق مردم در سالن بلند شد اما همه ماجرا این نبود با روشن شدن سن برای لحظاتی مهمانان به چهره بدل مرتضی پاشایی بر روی استیج خیره شدند، دراین‌بین عکس‌العمل‌ها بسیار جالب‌توجه بود سالن در اوج هیجان و تشویق و همزمان با پخش صدای این هنرمند که بسیار شبیه مرتضی پاشایی است گریستند.

- در مراسم نکوداشت جمشید مشایخی که به همت آژانس ایرانیان برپاشده بود ایرج نوذري به روی سن رفت و با ابراز لطف مردم نسبت به پدر مرحومش روبرو شد و آنجا که نام و خاطره پدرش مرحوم منوچهر نوذری مطرح شد با احساسات گریست.

-ایرج نوذری در سخنانی گفت تجربه مرگ را حس کرده و 15 روز پیش در کما بوده است.

- در این مراسم نامزدهای منتخب نخستین جشنواره اینستاگرامی ایران مدرنمن نیز معرفی و عکس‌های برتر انتخاب شد.

- رضا رشید پور در اقدامی جالب از مردم خواست از بین چهار عکس انتخابی که دو عکس برتر از سوی هیات داوران انتخاب‌شده بود به یک عکس رأی بدهند که درنهایت با توافق مدیرعامل آژانس ایرانیان هیچ عکسي حذف نشد و به هر چهار عکاس طبق توافق قبلی تبلت اهدا شد.

- در انتهای مراسم نیز به‌قیدقرعه به سه نفر از حاضران جوایز نفیسی از سوی موسسه رسانه‌ای آرمانی اهدا شد.

5757

کد N839666