واکنش «فرجی» به اظهارات عوامل «من دیگو مارادونا هستم»

فرهنگی

غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در پی اظهارات سازندگان فیلم «من دیگو مارادونا هستم» توضیحاتی را ارائه کرد.

غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در پی اظهارات سازندگان فیلم «من دیگو مارادونا هستم» توضیحاتی را ارائه کرد.

فرجی در متن مکتوبی که در اختیار بخش سینمایی ایسنا گذاشته، نوشته است: متاسفانه یکی از مشکلات ما در شورای صنفی نمایش فرافکنی و قضاوت بعضی از صاحبان و سازندگان فیلم‌ها براساس اطلاعات ناصحیح و بعضا کذبی است که درباره‌ عملکرد شورای صنفی و اعضاء انجام می‌دهند. پس از اکران فیلم «من دیگو مارادونا هستم» مواردی از جانب تهیه‌کننده و کارگردان محترم فیلم در مطبوعات ذکر شده که توضیحاتی درباره آن ضروری است:

1- تصمیم‌گیری درباره زمان اکران فیلم هیچ ارتباطی با اعضای شورای صنفی ندارد و صرفا براساس توافق صاحب فیلم و سرگروه‌ها، قرار‌داد فی‌مابین انجام می‌شود و اشتباه کارشناسی در درک زمان و اکران مناسب هیچ ارتباطی با شورا و اعضای آن ندارد.

2- ظاهرا آقای نوروز‌بیگی قبل از عید قرار اولیه اکران فیلم «من دیگو مارادونا هستم» برای برنامه دوم عید را با سرگروهی سینما فرهنگ گذاشته بود که متاسفانه خروج اجباری سینما فرهنگ از چرخه سرگروهی سینماها، خارج از اراده و خواسته شورای صنفی باعث شد که تغییرات بعضا اجباری در سرگروه‌های سینمایی به وجود آید.

3- درباره این ادعا که تغییر کف فروش باعث برداشته شدن فیلم از اکران شده باید ذکر کرد که کف فروش فیلم در زمان تعویض از میزان کف تعدیل شده و به میزان فاحشی پایین‌تر بود که برای حفظ حرمت فیلم از درج رقم آن خودداری می‌کنیم. ضمن این‌که اگر ایشان تمایل داشته باشند، میزان را ذکر خواهیم کرد.

4- توضیح این‌که با برداشته شدن فیلم از سرگروه (تنها سالنی که 180 صندلی دارد) هیچ الزامی و اجباری برای حذف بقیه سینماهای نمایش‌دهنده آن نیست و فیلم می‌تواند با توافق صاحب فیلم و سینمادار در کلیه سینماهای زیر مجموعه و هر سینمای دیگری که قرار‌داد داشته باشد و یا بعد از آن قرار‌داد ببندد تا سقف 10 هفته در بهار و هفت هفته در تابستان اکران شود و این قرار‌داد صاحب فیلم و سینمادار در محدوده قواعد فوق هیچ ارتباطی به تصمیم شورا و اعضای آن ندارد و به ظرفیت فروش و برنامه اکران فیلم وابسته است.

5- فرافکنی و اطلاعات ناصحیح و ناقص دلایل اکران ناموفق فیلم و انداختن آن بر گردن شورای صنفی نمایش گرچه می‌تواند پاسخی برای سرمایه‌گذار یا سرمایه‌گذاران فیلم‌ باشد، اما قطعا از تهیه‌کننده با تجربه و فهیمی چون جواد نوروز‌بیگی با اطلاعاتی که از چرخه اکران دارد، انتظار نمی‌رود.

به گزارش ایسنا، فیلم «من دیگو مارادونا هستم» نوشته و کار بهرام توکلی است که با تهیه‌کنندگی جواد نوروز‌بیگی به عنوان یکی از فیلم‌های نوبت دوم اکران امسال نمایش داده شد، اما برداشته شدن این فیلم بعد از چهار هفته باعث واکنش سازندگان آن شد که در پاسخ به این اظهارات شورای صنفی متن بالا را منتشر کرد.

انتهای پیام

کد N838636