برنامه‌های رمضانی شبکه دو

چهره‌ها در مسابقه «ثانیه‌ها» رقابت می‌کنند/ افطار اقوام ایرانی

فرهنگی

شبکه دو سیما برای ماه رمضان ویژه‌برنامه‌هایی چون مسابقه «ثانیه‌ها»، برنامه «یک برش زندگی» و مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها را در «گنجینه حکمت» برای پخش در نظر گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، شبکه‌های گوناگون برای تولید برنامه‌های ویژه این ماه، در تلاشند. شبکه دو سیما نیز برای ماه رمضان مجموعه‌ای از برنامه‌های معارفی و ترکیبی مانند «ثانیه‌ها»،‌ «یک برش زندگی» و پخش سخنرانی‌ مذهبی حسین انصاریان و حشمت الله قنبری را تدارک دیده است.

رقابت چهره‌ها در ویژه برنامه رمضانی مسابقه «ثانیه‌ها»

طراح و کارگردان «ثانیه‌ها» اعلام کرد سری جدید این برنامه به مناسبت ماه مبارک رمضان در ۳۲ قسمت روی آنتن شبکه دو می‌رود.

سهیل سلیمانی در این زمینه گفت: پخش سری دوم این مسابقه تلویزیونی از ۲۰خرداد آغاز می‌شود و طی آن ۱۵ شرکت‌کننده در سه مرحله با یکدیگر مسابقه می‌دهند. در نهایت سه نفر به مرحله نهایی راه پیدا کرده و برنده رقابت پایانی به فینال مسابقه «ثانیه‌ها» می‌رود.

وی درباره تغییرات سری جدید این مسابقه تلویزیونی توضیح داد: در ساختار کلی برنامه تغییراتی ایجاد نشده، اما دکور برنامه پویاتر شده و در طراحی سوالات سعی کردیم نواقصی را که در سری قبل برنامه وجود داشت، برطرف کنیم.

سلیمانی تأکید کرد: در سری دوم مسابقه «ثانیه‌ها» اطلاعات عمومی شهروندان آزموده می‌شود و تلاش خواهیم کرد در چند قسمت آن نیز مثل سری گذشته از حضور چهره‌ها استفاده کنیم.

پخش مسابقه فینال در عید فطر

به گفته این تهیه‌کننده، مسابقه فینال فینالیست‌ها نیز عید سعید فطر در دو قسمت پخش خواهد شد.

کارگردان «ثانیه‌ها» یادآور شد: این مسابقه از ۲۰ خرداد هر شب از ساعت ۲۱ با مخاطبان همراه می‌شود و تلاش می‌کند اوقات خوشی را برای آنها رقم بزند.

«ثانیه‌ها» در گروه امور اجتماعی شبکه دو تولید می‌شود و تهیه‌کننده آن ابراهیم بهادری و مجری آن علیرضا خمسه است.

سوالات این مسابقه جنبه‌ای عمومی و کاربردی دارند و اطلاعاتی را از حوزه‌های مختلف ادبی، فرهنگی، هنری و... شامل می‌شوند.

سفره افطار اقوام ایرانی در «یک برش زندگی»

برنامه «یک برش زندگی» مناسک ماه مبارک رمضان و سفره‌های افطار اقوام مختلف ایران را از نگاه مخاطبان شبکه دو به تصویر می‌کشد.

این برنامه ‌در فراخوانی از خبرنگاران افتخاری و شهروندان خواسته تا عکس، گزارش، فیلم کوتاه داستانی، مستند، وله و نماهنگ‌های خود را با موضوع «ماه مبارک رمضان» به این برنامه تلویزیونی ارسال کنند.

«یک برش زندگی» همزمان با ماه مبارک رمضان در سه بسته تصویری ۸:۱۵، ‌۱۲ و ۱۶:۱۵ به آداب و رسوم خاص ماه مبارک رمضان در شهرهای مختلف ایران می‌پردازد.

این برنامه نیز در گروه امور اجتماعی شبکه دو به تهیه‌کنندگی محمود فلاح پرویزی روی آنتن می‌رود.

سخنرانی استاد حسین انصاریان در «گنجینه حکمت»

برنامه «گنجینه حکمت» از سلسله مباحث و سخنرانی‌های حسین انصاریان در ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه دو می‌رود.

این برنامه به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سعید پورفرج طبق روال گذشته در مسجد امیر واقع در امیرآباد تهیه و تولید خواهد شد و در ایام ماه مبارک هر روز از ساعت ۱۳:۳۰ پخش می‌شود.

شبکه دو در ماه مبارک رمضان هر روز از ساعت ۲:۳۰ بامداد نیز سخنرانی حشمت الله قنبری را روی آنتن می‌فرستد.