نگاهی از زاویه نو به تهران در «جورچین»

تهران,گالري,عکس

یک عکاس با سوژه قرار دادن شهر تهران برای مجموعه‌اش، نگاه تازه‌تری از پایتخت را پیش روی مخاطبان به‌نمایش می‌گذارد.

آرش کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار بخش هنرهای تجسمی ایسنا درباره‌ی برگزاری سومین نمایشگاه انفرادی عکس‌هایش با عنوان «جورچین» اظهار کرد: در این نمایشگاه 18 عکس در ابعاد مختلف و با موضوع شهر تهران به‌نمایش گذاشته می‌شود. این عکس‌ها نگاهی مستند و جدید به شهر تهران دارند و تصاویر تازه‌ای از زاویه‌های نو را پیش روی مخاطب می‌گذارند.

او ادامه داد: سبک عکاسی من طبیعت است و سعی کرده‌ام در این مجموعه نوعی نگاه طبیعت‌گرا به تهران داشته باشم. شهری که خیلی بی‌نظم و به‌هم ریخته به نظر می‌رسد. وقتی شروع به عکاسی کردم، دیدم می‌توان نگاه زیباتری به این شهر داشت و تصویرهای بکری را از آن ثبت کرد.

این عکاس درباره‌ی انتخاب عنوان «جورچین» برای این نمایشگاه گفت:‌ این عکس‌ها یکسری قطعات از پازل به‌هم ریخته و درهم و برهم تهران هستند. انتخاب مکان‌های عکاسی تصادفی است، اما سعی کرده‌ام فضاهای خلوت‌تر و بکرتر را که زیبایی مدرن در آن‌ها وجود داشته باشد، انتخاب کنم. این عکس‌ها نوعی ترکیب و هارمونی جدید دارند.

کریمی افزود: برخی از این عکس‌ها المان‌های طبیعی با نورهای مصنوعی را به‌نمایش می‌گذارند و برخی دیگر، فضاهای خلوت شهری با ترکیبی از المان‌های طبیعی و شهری هستند. انسان، خیابان‌ها، طبیعت تهران و ... از سوژه‌هایی هستند که در این عکس‌ها به ثبت رسیده‌اند. کار روی این مجموعه را از اوایل تابستان سال گذشته شروع کردم و تا پایان سال، عکس‌هایی با این موضوع ثبت شد که برخی از آن‌ها در این نمایشگاه روی دیوار گالری می‌رود.

در متن معرفی نمایشگاه او نیز آمده است: «زیبایی لزوما ساخته و پرداخته طبیعت یا ذهنی متمرکز و صرف زمانی طولانی نیست. گاه در یک لحظه به صورت کاملا اتفاقی و با در کنار هم قرار گرفتن المان‌های به ظاهر بی‌ربط و ناجور، زیبایی خلق می‌شود. کافی است "حضور" داشته باشیم و این‌گونه می‌توان در دل هیاهوی این کلان‌شهر با برج‌های بلند و نورهای مصنوعی، زیبایی مدرنی را شاهد بود.

آرش کریمی متولد سال 1356، کارشناس ریاضی و کارشناس‌ ارشد رشته ژئوفیزیک است. او از نوجوانی به عکاسی علاقه‌مند شد و آن را از سال 1374 به‌صورت حرفه‌ای دنبال کرده است. در این مدت در ژانرهای مختلف به عکاسی پرداخته و در هشت نمایشگاه گروهی و انفرادی حضور داشته است. عکس‌های او در 17 مسابقه و جشنواره‌ی داخلی و خارجی مورد پذیرش هیئت داوران قرار گرفته که برخی از آن‌ها برنده جایزه و مدال طلای بین‌المللی شده است. همچنین او از سال 1379 در چند دانشگاه و آموزشگاه به‌عنوان مدرس عکاسی فعالیت کرده است.

نمایشگاه «جورچین» از 8 تا 17 خردادماه از ساعت 16 تا 20 در گالری «شماره 6» به نشانی خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه بیستم، پلاک ۲ میزبان علاقه‌مندان به هنر عکاسی است. این گالری پنجشنبه‌ها و تعطیلات رسمی بسته است.

انتهای پیام

کد N837112