تصویری دیده نشده از آستان قدس رضور در دوران پهلوی

حرم رضوی,عکس

216 عکس قدیمی که متعلق به دوره پهلوی است به مدیریت امور اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اين مجموعه عكس هاي قديمي را آقاي نجف‌پور به مركز اسناد آستان قدس رضوي اهدا کرده است.مهدي حسامي كارشناس مسئول آرشيو و اطلاع رساني اين سازمان می‌گوید: در اين مجموعه  216 قطعه عكس به صورت چاپی و آنالوگ با كيفيت مناسب مربوط به دوره پهلوي  دوم وجود دارد. وي با بيان اينكه  اين عكس‌ها  با موضوعات مختلف نظير ساخت و ساز و توسعه شهري مشهد، تشريفات آستان قدس رضوي، رجال آستان قدس و شهر مشهد، معماري و فضاي داخلي حرم امام رضا(ع) ، بازديد رجال خارجي از حرم امام رضا (ع)، مراسم سلام و خطبه خواني در حرم امام رضا(ع) متعلق به دوره پهلوي دوم است .

به گزارش روابط عمومی این موزه عكس‌های یاد شده پس از ثبت و فهرست‌نويسي در رديف عكس‌هاي قديمي مركز اسناد آستان قدس رضوي در اختيار محققان و علاقه مندان به آثار تصوير قرار گرفته است.

حسامي  مجموعه عكس هاي تاريخي مركز اسناد آستان قدس رضوي را افزون بر صد هزار قطعه برشمرد و افزود: اين عكس ها با موضوعات مختلف نظير اماكن متبركه رضوي، شهر مشهد و خراسان متعلق به دوره قاجار تاكنون است كه علاقه‌مندان فراواني دارد.

او قديمي‌ترين عكس  موجود در مركز اسناد با موضوع مشهد و حرم مطهر را عکسی دانست که آنتونيو جيا نوزي عكاس ايتاليايي در عصر قاجار 1860ميلادي (1239شمسي) گرفته است.

5757

کد N836101