پرونده «لاله» باز می‌شود/ مذاکره برای ادامه فیلمبرداری

فرهنگی

مقرر شده پرونده فیلم سینمایی «لاله» به کارگردانی اسدالله نیک نژاد که مدت‌هاست در حالت تعلیق است، بازگشایی و صحنه‌های باقیمانده آن فیلمبرداری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فیلم سینمایی «لاله» تیرماه سال ۱۳۹۱ به کارگردانی اسدالله نیک نژاد کلید خورد و با برآورد بودجه ای معادل ۲.۵ میلیارد تومان توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به عنوان مجری طرح از همان ابتدا با چالش رو به رو شد.

این جنجال در درازمدت رنگ سیاسی به خود گرفت و با تغییر دولت و به دستور حجت الله ایوبی حل این مساله به حکمیت گذاشته شد و علیرضا رضاداد مشاور عالی رییس سازمان سینمایی به عنوان حَکَم مسئول رسیدگی به امور این فیلم سینمایی شد و در نهایت رای به تعلیق این پروژه سینمایی داده شد.

پس از گذشت چند ماه از حکم تعلیق، شنیده شده که گفتگوهایی به تازگی بین طرفین اختلاف صورت گرفته و مذاکرات اولیه برای حل اختلاف فیلم «لاله» از سر گرفته شده اما مجموع این مذاکرات هنوز روی کاغذ نیامده و رنگ عملی به خود نگرفته است.

همچنین آخرین صحبت‌ها درباره پروژه سینمایی «لاله» مبنی بر این است که در صورت پیش نیامدن اختلافی جدید، تا آغاز ماه مبارک رمضان بخش پایانی این فیلم سینمایی ساخته شود.

فیلم سینمایی «لاله» برداشتی از زندگی لاله صدیق قهرمان اتومبیل‎رانی ایران است که به نویسندگی جلیل عرفان منش نوشته شده و اسدالله نیک‌نژاد این اثر سینمایی را کارگردانی کرده و پروانه پرتو به عنوان تهیه کننده در این فیلم سینمایی حضور داشته است.