امرالله احمدجو در گفتگو با مهر:

تلویزیون سراغی از ما نمی‌گیرد/ عجله‌ای برای چاپ کتاب ندارم

فرهنگی

امرالله احمدجو از روزهای رکود سینما و تلویزیون سخن گفت و به این موضوع اشاره کرد که مشغول نگارش کتاب است اما عجله‌ای برای انتشار آثارش ندارد.

امرالله احمدجو فیلمنامه‌نویس و کارگردان پیشکسوت سینما و تلویزیون درباره تازه‌ترین فعالیت‌هایش به خبرنگار مهر گفت: نوعی رکود در سینما و تلویزیون فراگیر شده است. در تلویزیون که گویا سیاست جدیدی در کار است و سراغی از ما گرفته نمی‌شود.

اوضاع سینما بدتر از تلویزیون است

وی افزود: البته من هم نمی‌دانم اکنون چه کاری اولویت دارد و طرح خاصی هم برای تلویزیون ندارم. اوضاع سینما هم که بدتر است و تهیه‌کننده‌ها حاضر به کار نمی‌شوند.

کارگردان مجموعه‌های «روزی روزگاری» و «تفنگ سرپر» تأکید کرد: به تازگی اداره کل نمایش سیما راه افتاده و دوستان در برنامه‌ریزی‌های جدید تلاش می‌کنند خودشان را پیدا کنند، بنابراین در این دوران موقت کمتر برنامه‌سازی صورت می‌گیرد.

احمدجو یادآور شد: فیلمنامه جدیدی ندارم اما برخی از کارهایم هستند که از قبل مانده‌اند و به سرانجام نرسیده‌اند. کاری در حوزه دفاع مقدس دارم که فرصت اجرای آن را نداشته‌ام و تکلیف دیگر کارهایم نیز اینگونه است.

عجله‌ای برای انتشار آثارم ندارم

وی درباره کارهای فعلی خود نیز توضیح داد: قصه‌هایی را برای چاپ آماده می‌کنم، داستان‌های کوتاهی که حال و هوای خاص خودشان را دارند. با این حال گرچه این روزها مشغول نگارش کتاب هستم اما عجله‌ای برای انتشار آثارم ندارم.