رئیس حوزه هنری:

ایستادگی مردم بهترین پشتیبان انقلاب اسلامی است

فرهنگی

محسن مومنی شریف در بازدید از نمایشگاه تازه های منابع کتابخانه انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی مردمی بود و می‌توان گفت یكی از دلایل ایستادگی انقلاب اسلامی پشتیبانی تمام مردم كشورمان از آن بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ششمین نمایشگاه سالانه تازه‌های منابع كتابخانه انقلاب اسلامی و تاریخ معاصر ایران با ارائه ۶۵۰ اثر تازه، یك‌شنبه ۳ خردادماه و هم‌زمان با سالروز آزادسازی خرمشهر در حوزه هنری برپا شد.

در نخستین روز از برپایی این نمایشگاه، شخصیت‌هایی همچون محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری، محمد حمزه‌زاده معاون هنری حوزه هنری، خسرو زینال‌پور معاون پژوهش و آموزش حوزه هنری، علیرضا كمری، حجت الاسلام سعید فخرزاده مدیر دفتر تاریخ شفاهی حوزه هنری، هدایت‌الله بهبودی، محسن غنی‌یاری، هادی مولوی‌دوست مدیركل روابط عمومی و امور بینالملل حوزه هنری، نصرت‌الله صمدزاده مدیر كتابخانه تخصصی جنگ، محسن كاظمی، احد گودرزیانی، محمد قبادی، محمدصادق فیض و جمعی دیگر از نویسندگان و هنرمندان و علاقه‌مندان به تاریخ معاصر و انقلاب كشورمان از آثار به نمایش گذاشته شده بازدید كردند.

محسن مومنی شریف پس از بازید از این نمایشگاه در سخنان كوتاهی با بیان اینكه حوزه هنری یكی از مراكز اصلی تدوین و تالیف تاریخ انقلاب اسلامی است، اظهار كرد: حوزه هنری در این زمینه به غیر از تالیف و تولید و چاپ آثار، كار پژوهشی هم انجام میدهد و محل رجوع پژوهشگران، محققان و علاقه‌مندان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است و طبیعی است كه باید در این زمینه دارای كتابخانه‌های تخصصی و كاملی باشد.

رئیس حوزه هنری همچنین درباره توجه این نهاد به منابع پژوهشی و تاریخی انقلاب اسلامی شهرستان‌های كشور، گفت: انقلاب اسلامی مردمی بود و همه مردم كشورمان در به وجود آمدن آن و همچنین نگاه داشتن‌اش نقش داشتند و می‌توان گفت یكی از دلایل ایستادگی انقلاب اسلامی طی این سال‌ها پشتیبانی تمام مردم كشورمان از این رخداد بزرگ باشد. به همین جهت هم حوزه هنری به منابعی كه توسط استان‌ها از تاریخ انقلاب اسلامی تهیه میشود توجه نشان می‌دهد و خود نیز در جهت تامین این گونه منابع اهتمام دارد.

۶۵۰ اثر تازه به كتابخانه انقلاب اسلامی اضافه شد

رئوف گوهریان، مدیر كتابخانه انقلاب اسلامی و تاریخ معاصر ایران، نیز با بیان اینكه امسال ۶۵۰ جلد كتاب از تازه‌های نشر توسط این كتابخانه خریداری شده است، عنوان كرد: سعی كردیم تا همه ناشرانی كه در حوزه انقلاب اسلامی و تاریخ شفاهی كار می‌كنند را مورد توجه قرار دهیم و بتوانیم تازه‌های نشر یك سال گذشته كشورمان با موضوع انقلاب اسلامی را تهیه و در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار دهیم.

وی افزود: یك لوح فشرده از تمام منابع و اطلاعات كتاب‌شناسی از آثار نمایشگاه نیز تهیه شده است كه علاقه‌مندان می‌توانند از این لوح استفاده كنند. به غیر از كتاب‌های به نمایش در آمده، نشریاتی كه طی سال گذشته در حوزه انقلاب اسلامی چاپ شده بود و همچنین آثار شنیداری و دیداری را تهیه كردیم كه به علت محدودیت فضا، در نمایشگاه عرضه نشد و علاقه‌مندان می‌توانند این آثار را در كتابخانه انقلاب مشاهده كنند.

گوهریان همچنین خاطرنشان كرد: یكی از دلایلی كه هر ساله كتابخانه انقلاب اسلامی و تاریخ معاصر ایران آثار تازه را از نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهیه می‌كند این است كه دسترسی به آثار شهرستان‌ها در این نمایشگاه ساده‌تر و به لحاظ هزینه به صرفه‌تر است و می‌توانیم از این آثار هم كه بسیار حائز اهمیت هستند، بهره‌مند شویم.

ششمین نمایشگاه سالانه تازه‌های منابع كتابخانه انقلاب اسلامی و تاریخ معاصر ایران انقلاب اسلامی و تاریخ معاصر ایران حوزه هنری یك‌شنبه و دوشنبه، ۳ و ۴ خردادماه در ساختمان مركزی حوزه هنری (راهروی غربی، طبقه همكف) برپا است.