کوتاهی‌ در تجهیز سالن‌های تئا‌تر خرمشهر و آبادان

خوزستان,تئاتر,خرمشهر,آزادسازی خرمشهر

رییس انجمن نمایش خرمشهر گفت: نیاز اصلی آبادان و خرمشهر، بازسازی سالن‌های موجود و ساخت سالن‌های جدید است که با همراهی و اتحاد ارگان‌های مختلف امکان‌پذیر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خوزستان، عادل کروشاوی با مغتنم شمردن حضور سازمان منطقه آزاد، شهرداری و دیگر ارگان‌های این شهرستان اظهار کرد: امیدواریم جشنواره تئا‌تر مقاومت سرآغاز ایجاد چنین رویدادی باشد زیرا هم مسؤولان وزارت ارشاد و هم سازمان منظقه آزاد اروند قصد عملی شدن چنین رویداد بزرگی را دارند و این مسئله برای آن‌ها دغدغه است.

او در خصوص وضعیت سالن‌های نمایش خرمشهر و آبادان تاکید کرد: به لحاظ تعداد سالن ما به نسبت بسیاری از شهر‌ها به خصوص اهواز امکانات خوبی داریم. ما دو سالن داریم که مختص اداره ارشاد و هنرمندان تئا‌تر است اما به لحظ امکانات و تجهیزات سالن‌ها دچار مشکلات بسیاری هستیم چون تامین امکانات سالن‌ها تنها به سال اول تاسیس آنها محدود می‌شود و در طول این سال‌ها به تجهیزات آنها اضافه نشده است.

رییس انجمن نمایش خرمشهر افزود: ما همچنان به حمایت مسؤولان امیدواریم تا شرایطی فراهم شود تا هنر خوزستان به ویژه آبادن و خرمشهر در جایگاهی که حقش است دست یابد.

کروشاوی در خصوص آثار هجدهمین جشنواره ملی تئا‌تر فتح خرمشهر گفت: برخی از کار‌های این دوره از جشنواره خوب بودند، برخی متوسط و فکر می‌کنم در روز آخر جشنواره آثار بهتری را روی صحنه خواهیم دید.

او با بیان اینکه جشنواره تئا‌تر فتح خرمشهر در تقویم تئاتری کشور به ثبت رسیده است، اظهار کرد: هنرمندانی که آثار مورد توجهی دارند و پای ثابت جشنواره‌های تئاتری مانند فجر، دفاع مقدس و جشنواره ماه و حتی فستیوال‌های خارجی هستند، در این جشنواره حضور پیدا کرده‌اند. این هنرمندان زمانی که نام جشنواره فتح خرمشهر می‌آید با جان و دل در این جشنواره شرکت می‌کنند. شاید به لحاظ مادی هم تامین نشوند اما به دلیل جایگاه معنوی این جشنواره به آن اثر ارسال می‌کنند.

رییس انجمن نمایش خرمشهر با اشاره به حجم بالای آثار ارسالی به این دوره از جشنواره افزود: ۱۰۰ اثر صحنه‌ای و ۷۲ اثر خیابانی به این جشنواره ارسال شد. این تعداد اثر با وجود اینکه گروه‌ها در ابتدای سال آمادگی چندانی ندارند، قابل توجه است.

کروشاوی تاکید کرد: در زمینه تجهیز سالن‌های تئا‌تر خرمشهر و آبادان کوتاهی‌های بسیار شده است و متولیان امر توجه چندانی به کیفیت سالن‌ها نداشته‌اند. شهر خرمشهر پای ثابت جشنواره‌ها است و تئاتری‌های استان خرمشهر بسیار فعال هستند اما توجهی در شان این فعال بودن به آنان نمی‌شود.

رییس انجمن نمایش خرمشهر خاطرنشان کرد: آبادان در زمینه تئا‌تر یکی از موفق‌ترین شهرهای استان خوزستان است و هنرمندان این منطقه به رغم کمبود امکانات و سالن‌هایی غیرمجهز و نبود منابع مالی در سراسر سال اجرا دارند. ما جشنواره طنز را برگزار کردیم و در طول ماه‌های تابستان اجرا داریم. از مهر تا دی هشت اثر کودک برای کودکان و خانواده‌ها اجرا می‌کنیم.

داور بخش خیابانی جشنواره تئا‌تر فتح خرمشهر تاکید کرد: تئا‌تر باید به اندازه‌ای درآمدزا باشد و ارشاد باید به تبع این حضور گرم هنرمندان تئا‌تر خرمشهر، امکانات سخت‌افزاری را بهبود بخشد و به وضعیت سالن‌های تئاتر رسیدگی کند.

هجدهمین جشنواره ملی تئا‌تر مقاومت فتح خرمشهر از ۳۰ اردیبهشت تا سوم خرداد 94 به دبیری همایون قنواتی در خرمشهر و آبادان برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N833839