آفتاب
مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی:

استیل آذینی‌ها با سازمان خصوصی‌سازی صحبت کردند

استیل آذینی‌ها با سازمان خصوصی‌سازی صحبت کردند

با عدم احراز صلاحیت شرکت استیل آذین به عنوان یکی از خریداران باشگاه پرسپولیس و اعتراض آنها به این موضوع امروز جلسه ای با حضور این خریدار در سازمان خصوصی سازی برگزار شد.

سید جعفر سبحانی- مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی- با اعلام این خبر به خبرنگار ایسنا گفت: بعد از اعلام نتیجه مزایده سوم پرسپولیس اعلام شد که شرکت استیل آذین می تواند برای بررسی بیشتر به سازمان خصوصی سازی مراجعه کند که امروز نماینده این شرکت به سازمان مراجعه کرده و مدارک مربوط به عدم صلاحیت این شرکت به نماینده آنها ارائه شد.

وی با بیان اینکه شرکت استیل آذین اقدام به پیگیری مدارک ارائه شده کرد، افزود: با توجه به نامه رسمی بانک مرکزی مبنی بر بدهی بانکی این شرکت، استیل آذین باید بتواند شرایط شرکت در مزایده چهارم را فراهم کرده و نسبت به برطرف کردن ابهامات یا تغییر ترکیب سهامداران خود اقدام کند.

سبحانی توضیح داد: با توجه به اینکه در نامه ارسالی به نماینده شرکت اعلام شده است که کدام‌یک از سهامداران دچار مشکل هستند، این شرکت باید نسبت به تغییر نام هیات موسس اقدام کرده یا مشکل بدهی را برطرف کند تا در مزایده بعدی امکان حضور داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت اعتراض این شرکت، آیا امکان ابطال مزایده سوم وجود دارد یا نه، گفت: به دلیل اینکه نماینده استیل آذین نامه رسمی بانک مرکزی را دریافت کرده است، این شرکت حق اعتراض دارد ولی از دید سازمان خصوصی سازی این موضوع مجددا مورد بررسی قرار نمی گیرد، زیرا نامه رسمی بانک مرکزی در اختیار داریم بنابراین تصمیم داور در خصوص این مزایده تغییر نکرده و مزایده سوم باطل نمی شود زیرا تمام مراحل قانونی رعایت شده و تصمیم نهایی گرفته شده است.

او با بیان اینکه شرکت استیل آذین به صورت غیر مستقیم ابهامات موجود را پذیرفته است، عنوان کرد: استیل آذین برای شرکت در مزایده چهارم باید تلاش کند تا در فرصت باقی مانده ابهامات موجود را برطرف کند.

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه مزایده چهارم از نظر کیفیت و کمیت بهتر از مزایده سوم خواهد بود، تصریح کرد: پیش بینی می شود که مزایده چهارم برنده داشته باشد و این در حالی است که شرکت بهنام پیشرو کیش قاطعانه اعلام کرده است که سپرده را پس نمی گیرد و شرکت استیل آذین نیز نسبت به پس گرفتن سپرده اقدام نکرده است. همچنین به دلیل اینکه شرکت شرایکو و فرد معظمی نیا در روز مزایده اعلام کردند که به دلیل خرید نقدی نسبت به واریز سپرده اقدام نکرده بودند و نیز با توجه به اظهارات معظمی نیا می توان پیش بینی کرد که این دو نفر نیز در مزایده چهارم شرکت کنند.

سبحانی با اشاره به اینکه همه می توانند در مزایده چهارم شرکت کنند، تاکید کرد: اگر شرکت بهنام پیشرو کیش نسبت به واریز سپرده در موعد مقرر اقدام می کرد برنده مزایده اعلام می شد با این حال با توجه به اینکه مزایده سوم با متقاضی خرید همراه بود و متقاضیان از نحوه شرکت در مزایده آگاهی پیدا کردند، قطعا مزایده چهارم با کیفیت بهتر برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

کد N812255

وبگردی