کسری مخزن آب زیرزمینی شرایط را برای آینده مشکل می‌کند

استان ها

مدیرعامل شرکت آب منطقه­‌ای استان گلستان گفت: موضوع آب یک موضوع حیاتی است که طی پیش‌بینی‌های انجام شده اهمیت این موضوع مورد تاکید قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)مهندس ایرج حیدریان با بیان اینکه در مجموعه وزارت نیرو در حوزه آب و برق دو مشکل اساسی وجود دارد، افزود: در مورد برق امکان تولید وجود دارد اما امکان ذخیره وجود ندارد اما در مورد آب امکان تولید وجود ندارد.

وی درباره اینکه گلستان جزء پنج استان کشور است که با مشکل سیلاب مواجه است، یادآور شد: با توجه به شرایط اقلیمی استان که بسیار ویژه است بحث سیلاب در استان یکی از بحث‌های جدی است.

حیدریان با اشاره به اینکه باید مدیریت سیلاب شهری به درستی انجام شود، تصریح‌کرد: با توجه به مصرفی که در حال حاضر در استان ما صورت می­‌گیرد در افق 1404مصرف ما حدود 7000 میلیون مترمکعب خواهد بود و این در حالی است که پتانسیل استان ما بیش از 2000 میلیون مترمکعب است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان تاکید کرد: ما در مدیریت منابع آبی نیاز به عزم همگانی داریم و در حال حاضر شش سد ما دچار شرایط بحرانی هستند که این متغیرها خارج از عهده وزارت نیرو است و منابع زیرزمینی ما شرایط خوبی ندارند.

وی گفت یادآورشد: در حال حاضر ما 94.3 درصد از منابع زیرزمینی استفاده می­‌کنیم که کسری مخزن آب زیرزمینی شرایط را برای آینده مشکل خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N138669