حیدرپور: ایران توانایی تعقیب تروریست‌ها در کشورهای دیگر را دارد

استان ها

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ما از دولت‌های پاکستان و افغانستان خواسته‌ایم که افراد گروهک تروریستی موسوم به جیش العدل را دستگیر کرده و به مقامات جمهوری اسلامی ایران تحویل دهند.

عوض حیدرپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان با اشاره به اینکه اقدامات لازم برای آزادسازی انجام شده است، اظهارکرد: درخواستی از سوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس به وزارت کشور و وزارت امور خارجه ارسال شده است که این درخواست در دست پیگیری است.

وی در پاسخ به این سئوال که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه چه اقدامی در راستای آزاد سازی این پنج مرزبان می‌تواند انجام دهد، اظهارکرد: در ابتدا ما از دولت‌های پاکستان و افغانستان خواسته‌ایم که افراد این گروهک تروریستی را دستگیر کرده و به مقامات جمهوری اسلامی ایران تحویل دهند. در مرحله بعد از این دولت‌ها خواسته شده که اسرای به گروگان گرفته شده را آزاد کرده و به ما تحویل دهند و همچنین در آخر از این دولت‌ها خواسته شده که برای امنیت مرزهای خود اقدامات لازم را انجام دهند، در غیر این صورت کشور جمهوری اسلامی ایران این توانایی را دارد که در صورت لزوم برای حفظ جان این گروگان‌ها به خاک این کشور‌ها وارد شود.

به گزارش ایسنا؛ در تاریخ 20 بهمن گروهک تروریستی موسوم به "جیش‌العدل" با انتشار تصاویری در صفحه توئیتر خود مسئولیت ربایش پنج مرزبان‌ ایرانی را بر عهده گرفت. این پنج مرزبان ایرانی جمعه 18 بهمن 1392 در منطقه مرزی "جکیگور" استان سیستان و بلوچستان ربوده شدند.

انتهای پیام

کد N137153