پس از چهار سال توقف

عملیات تکمیل کشتارگاه صنعتی شترمرغ زرندیه آغاز شد

زرندیه

ساوه- ایرنا- مدیرعامل شرکت تعاونی شترمرغ زرندیه گفت: عملیات تکمیل کشتارگاه صنعتی شترمرغ این شهرستان پس از چهار سال وقفه آغاز شد.

ˈپرویز شیبانیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا علت تعطیلی مراحل تکمیل این کشتارگاه در چند سال اخیر را کمبود اعتبار دانست و افزود: با تصویب 15 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه بخش کشاورزی کار تکمیل این واحد صنعتی شروع شد.

وی بیان کرد: عملیات ساخت این کشتارگاه هم اکنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تخصیص به موقع تسهیلات پیش بینی شده تا خرداد ماه سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی با بیان این که این نخستین کشتارگاه صنعتی شترمرغ در کشور است، گفت: این مجموعه در زمینی به مساحت 500 هکتار احداث شده و در آن 97 واحد پرورش شترمرغ وجود دارد.

وی اظهار کرد: این مجتمع ظرفیت تولید سالانه یک هزار تن گوشت شترمرغ را دارد که هم اینک با 40 درصد ظرفیت فعالیت می کند.

وی با اشاره به اینکه استان مرکزی رتبه نخست تولید گوشت شترمرغ را در کشور دارد، عنوان کرد: در این مجتمع کار تولید تخم شترمرغ تا پرورش جوجه ها و رسیدن به وزن حدود 110 کیلو انجام می شود.

شیبانی با بیان این که همه بخش های بدن این پرنده شامل پر، پوست، گوشت و حتی اعضای داخلی بدن مورد استفاده قرار می گیرد، گفت : نبود کشتارگاه در کنار مجتمع و صنایع زیردستی مانند کارگاه های دباغی و تولید چرم شترمرغ از جمله موانع توسعه پرورش شترمرغ در این منطقه است.ک/3

7338/686/ 605
کد N135229