آفتاب

آغاز ثبت نام نهایی برای پیش فروش خودروسازان

آغاز ثبت نام نهایی برای پیش فروش خودروسازان

ثبت نام نهایی برای محصولات ایران خودرو و سایپا امروز با تأخیر آغاز می‌شود.

صدا و سیما: قرار بود از ساعت ۸ صبح امروز ثبت نام نهایی برای دریافت خودرو با واریز وجه که حدود نیمی از قیمت خودرو بود انجام شود که با دستور سرپرست وزارت صمت شرط واریز وجه برای شرکت در قرعه کشی حذف شد و متقاضیان بدون واریز وجه ثبت نام و در قرعه کشی شرکت می‌کنند و کسانی که در قرعه کشی برنده شده اند باید کل وجه را واریز کنند.

بر اساس این دستور وزیر صمت، کار ثبت نام نهایی در سامانه خودروسازان با تاخیر انجام می‌شود.


در این باره مرکز ارتباطات امور بین‌الملل گروه خودروسازی سایپا در اطلاعیه شماره ۶ خود با بیان اینکه براساس دستور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، پیش ثبت‌نام فروش فوق‌العاده محصولات سایپا (بدون واریز وجه) تا ۱۴ خرداد ادامه خواهد داشت اعلام کرد: فرآیند انتخاب نوع خودرو جهت شرکت در قرعه‌کشی (بدون واریز وجه) از ساعت ۱۱ صبح امروز تا پایان مدت پیش‌ثبت‌نام در سامانه‌های اینترنتی گروه سایپا به‌نشانی https://saipa.iranecar.com امکان پذیر خواهد بود.

در این بین گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرده با توجه به عدم واریز وجه برای ثبت نام محصولات ایران خودرو در طرح فروش فوق العاده، زمان ثبت نام در سایت فروش اینترنتی ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir با کمی تاخیر و اختلاف زمانی چند ساعته آغاز می‌شود که زمان نهایی آن به زودی اعلام خواهد شد.


زمان ثبت نام محصولات ایران خودرو با کمی تاخیر آغاز می‌شود


با توجه به واریز نکردن وجه برای ثبت نام محصولات ایران خودرو، زمان ثبت نام در سایت فروش اینترنتی ایران خودرو با کمی تاخیر و با اختلاف زمانی چند ساعته آغاز می‌شود .


با توجه به تصمیم سرپرست وزارت صمت، ثبت نام خودرو بدون واریز وجه انجام می‌شود.

گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد با توجه به دستور سرپرست وزارت صمت و ضرورت اعمال برخی تغییرات در سامانه فروش اینترنتی برای ثبت نام متقاضیان، آغاز ثبت نام که قرار بود از ساعت ۸ صبح امروز هفتم خرداد آغاز شود با چند ساعت تاخیر انجام خواهد شد.

متقاضیان تا ۱۴ خردادماه برای ثبت نام فرصت دارند و تقدم و تاخر در زمان ثبت نام هیچ تاثیری در قرعه کشی و انتخاب نهایی متقاضی ندارد.

متقاضیان برای ثبت نام به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir مراجعه کنند و از طریق بخش "ورود کاربر" نام کاربری و رمز عبوری که قبلا در مرحله پیش ثبت نام دریافت کرده اند را وارد و سپس به بخش فروش فوق العاده وارد شده و پس از انتخاب خودرو مدنظر، فرایند ثبت نام را تکمیل و نهایی سازند.


ثبت‌نام کنندگان خودرو نیازی به واریز وجه ندارند


خودروسازان حق دریافت هیچ گونه وجهی را جهت حضور در قرعه‌کشی از متقاضیان نخواهند داشت.


همچنین بر اساس دستور حسین مدرس خیابانی، پیش ثبت‌نام متقاضیان در طرح فروش ویژه خودرو در ایام عید سعید فطر، تا چهارشنبه ۱۴ خرداد ۹۹ ادامه دارد.

بر اساس تغییر در برنامه زمان‌بندی فروش ۲۵ هزار دستگاه خودرو، بعد از اتمام مهلت ثبت‌نام و بر اساس ضوابط تعیین شده از سوی کمیته خودرو، قرعه‌کشی با نظارت دستگاه‌های امنیتی و نظارتی و در حضور نمایندگان رسانه‌های جمعی، صورت پذیرفته و صرفا حائزان شرایط مطابق با قرعه‌کشی انجام شده، ملزم به پرداخت وجه خودرو خواهند بود. از این رو در هیچ یک از مراحل ثبت‌نام، متقاضیان خرید خودرو ملزم به پرداخت وجه نخواهند بود و واریز ۱۰۰ درصد وجه خودرو تنها از سوی افرادی صورت خواهد پذیرفت که بر اساس قرعه‌کشی انجام شده، حائز شرایط تشخیص داده شوند.

شرط نداشتن پلاک فعال و خرید خودرو ظرف ۳۶ ماه گذشته، از جمله شروط اصلی ده‌گانه تعیین شده از سوی کمیته خودرو جهت شرکت در قرعه‌کشی مذکور است.
کد N2405400

اخبار مرتبط

تازه های خبری