از کودکی پرسپولیسی بودم/ رونالدو با تحقیر به بازیکنان ایرانی نگاه می‌کرد

وحید امیری, مهاجم باشگاه پرسپولیس

وحید امیری مهاجم ملی پوش باشگاه پرسپولیس در خصوص خود و پرسپولیس گفت.

به گزارش ایلنا، وحید امیری وینگر ملی پوش باشگاه پرسپولیس در روز زادروز 32 سالگی خود عصر امروز مهمان برنامه نوروز فوتبالی بود.
وحید امیری در خصوص لایی که به پیکه در جام جهانی زد گفت:
"در فوتبال یک سری اتفاقات می‌افتد که وقتی برمی‌گردی می‌گویی من بودم که این اتفاق را رقم زدم؟ وقتی گل می‌زنی نمی‌دانی در چند متری دروازه هستی. آن لحظه من سانتر اول را که انجام دادم خورد به پیکه بعد که برگشت او دوباره آمد که توپ را بگیرد و خودم هم باورم نمی‌شد توپ را رد کنم و سانتر من هم خوب بود و ای کاش گل می‌شد."
امیری در خصوص بازی با پرتغال نیز گفت:
"کریستیانو رونالدو را همه دنیا دوست دارند و من هم همیشه به خاطر تلاش و زحمتش ستایش می‌کنم اما در تونل (که سروصدا می‌کرد) نگاه تحقیر آمیزی به بازیکنان ایران داشت. خیلی از بازیکنان ما بهم روحیه می‌دادند اما او با یک نگاهی ما را خیلی کوچک می‌دید. اما علیرضا (بیرانوند) آن کار بزرگ را کرد و پرتغال جلوی ما زانو زد و 11 نفره دفاع می‌کرد. کوچک دیدن ما به ضرر پرتغال شد."
ملی پوش پرسپولیس در خصوص عروسی خود و حواشی آن گفت:
"من آمار دقیق میهمانان را ندارم اما همه آن لطف و محبت و خونگرمی همشهریان عزیزم بود. با بعضی ها که صحبت می‌کردم از شهرهای اطراف هم آمده بودند که همه اظهار لطف و محبت بود و بله، عروسی ام خیلی شلوع بود."
وی از علاقه خود به پرسپولیس گفت:
"من یک سری عکس ها دارم که البته زیاد مناسب نیست چون از دوران کودکی و زندگی در روستاست اما با لباس پرسپولیس است. این که بگویم که 100 درصد فوتبال را می‌فهمیدم نه اما به این تیم علاقه داشتم و پیراهنش را می‌پوشیدم. آقای پیوس و پروین بزرگان پرسپولیس هستند و باعث افتخار است که ما پیراهنی را می‌پوشیم که بر تن بزرگان پرسپولیس و تیم ملی بوده است."
امیری در خصوص شایعه خداحافظی سید جلال نیز گفت:
"من همین دیروز به آقای سیدجلال پیام دادم و درباره قضیه دیگری با او صحبت کردم و فعلا خبری نیست و بعید می‌دانم خداحافظی کند. تیم های دیگر بازیکنان بزرگ دارند اما یک رهبر و بزرگ مثل سیدجلال حسینی ندارند و این بزرگ تیم ما باعث شده که موفقیت های پرسپولیس تداوم داشته باشد."
امیری در خصوص تجربه بازی در ترکیه گفت:
"موقعی که من رفتم تیم ترابزون این تیم واقعا پرطرفدار بود و هم رده گالاتاسارای و بشیکتاش و فنرباغچه است. موقعی که رفتم این تیم، شروعم خیلی خوب بود و در تمرین و بازی های دوستانه خیلی خوب بودم. اما متاسفانه یک مصدومیت سختی از ناحیه زانو برای من اتفاق افتاد که خیلی از پزشکان گفتند برو خداراشکر کن که رباط و مینیکست باهم پاره نشد. طبیعی است وقتی یک بازیکن از مصدومیت سخت برمی‌گردد، اعتماد به نفسش پایین می‌آید. من بدنسازی قبل فصل هم نداشتم و موقعی هم که رسیدم هر چند ماه یک بار دچار مصدومیت می‌شدم و حتی مصدومیت هایی که داشتم هم طولانی مدت بودند و همه این ها باعث شدند عملکردی که می‌خواستم را نشان ندهم اما تجربه خیلی خوبی بود."
کد N2370377