آفتاب

واعظی: اجازه نمی‌دهیم گرانی‌ ها به مردم فشار آورد

واعظی: اجازه نمی‌دهیم گرانی‌ ها به مردم فشار آورد

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه دولت به فکر مردم است، گفت: دولت همه تلاش خود را به کار می بندد که گرانی‌ها به مردم فشار نیاورد.

محمود واعظی شامگاه پنجشنبه در شورای اداری آذربایجان شرقی افزود: شاخص های اقتصادی کشور در سال ۹۸ در حال بهبود است و تلاش می‌کنیم تا تکانه های سیاسی و فشارهای خارجی روی مرکزی مردم تاثیر نگذارد.


وی اظهار کرد:  تمام رسانه های خارجی و سرویس های تبلیغاتی استکبار  که به نوعی با نظام جمهوری اسلامی ایران دشمنی دارند، علیه ما کار می‌کنند تا بین نظام و مردم، دولت ‌و رهبری و بین این جناح و آن جناح اختلاف و تفرقه بیندازند.


وی اضافه کرد: ‌سرویس های تبلیغاتی دشمنان یک لحظه هم برای رسیدن به اهداف تفرقه افکنانه خود ساکت نمی‌نشینند.


رییس دفتر رییس جمهوری افزود: آمریکا و دشمنان فکر می کردند با ایجاد نارضایتی و فشار اقتصادی با هدف فاصله انداختن بین مردم و مسئولان به نتیجه دلخواه خود  خواهند رسید، اما نه فقط جدایی پیش نیامد، بلکه مردم جواب آنها را به درستی دادند.


وی همچنین با اشاره به انتخابات پیش رو در دوم اسفند و اهمیت ‌آن گفت: موضوع انتخابات در این برهه از اهمیت بالایی برخوردار است.


وی ادامه داد: ‌توطئه‌های اتاق فکر استکبار و صهیونیسم با حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن خنثی شد و بر این اساس با شرکت در انتخابات نیز  توطئه ها بی اثر خواهند شد.


واعظی تاکید کرد: حضور گسترده مردم در انتخابات موجب می‌شود تا اقدامات دشمنان کور بماند و آنها نتوانند با نظام جمهوری اسلامی ایران رو در رو شوند.


وی همچنین با اشاره به پیشرفت کشور در عرصه های اقتصادی و صنعتی به رغم تحریم های دشمنان گفت: چیز ها و تجهیزاتی که لازم داشتیم در چرخه صنعتی و اقتصادی ایران تولید شد و معادلات آمریکا را به هم زد؛ حتی در اشتغال نیز افزایش داشتیم.


وی همچنین با اشاره به دیگر ناکامی های استکبار ‌گفت: ‌ترور شهیید حاج قاسم سلیمانی نیز برای آنها نتیجه عکس داد و خودشان منزوی شدند.


وی تاکید کرد: ‌مردم هم نشان دادند پای انقلاب و نظام ایستادنه اند و این آمریکا بود که به طرف انزوای سیاسی پیش رفت.


رییس دفتر رییس جمهوری یادآوری کرد: در خصوص معامله قرن نیز تبلیغاتی که راه انداخته بودند، بی ثمر ماند و حتی کشورهای عرب طرفدار آنها هم مجبور شدند این موضوع را محکوم کنند.


وی گفت: ‌همه مردم اعم از بخش خصوصی و دولتی و نهادهای امنیتی و نظامی، همه یکصدا و متحد آمدند و از دوران سخت عبور کردیم؛ اکنون دشمن از فشار آوردن ناامید شده و این انسجام و وحدت ادامه خواهد داشت.


وی افزود: در انتخابات دوم اسفند باید همه تلاش کنیم تا انتخاباتی پرشور برگزار شود، جمعه آینده انتخابات است و باید همه هم‌دل تلاش کنیم مشارکت مردمی بیش از پیش افزایش یابد.


واعظی اظهار کرد: ‌باید انتخابات سالم برگزار شود، زیرا رای مردم امانت است، ضمن اینکه شرکت گسترده مردم در انتخابات ضرورت دارد و با قهر کردن با صندوق به جایی نمی رسیم.


وی با تاکید بر لزوم برگزاری انتخابات سالم، ‌حداکثری و آزاد ادامه داد: ‌مشارکت حداکثری مردم و آزاد انتخابات مورد نظر رهبری و رئیس جمهوری می باشد و به دنبال راهپیمایی سرافرازانه مردم در ٢٢ بهمن، آنان در انتخابات نیز حضور حداکثری خواهند داشت.


وی ادامه داد: ‌شرکت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن جایگاه ما را در جامعه بین الملل بسیار بهبود بخشید؛ شرکت مردم در انتخابات نیز موجب اقتدار نظام و رفع مشکلات اقتصادی می شود.


وی اضافه کرد: امسال شاخص های اقتصادی ما بهبود یافته و قول می دهم شرایط ما در سال آینده به مراتب بهتر از امسال خواهد بود.


رییس دفتر رییس جمهوری با تاکید بر اینکه باید دست به دست هم بتوانیم کشور را بهتر از قبل بسازیم، اضافه کرد: فشار آمریکا خنثی شده و فضای خوبی در کشور حاکم است.


وی همچنین با اشاره به ضرورت حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان گفت: اقتصاد ایران ۸۰ میلیونی ایران در قالب سنتی رقابت با کشورهای دیگر  نیست و باید به سمت اقتصاد دانش بنیان برویم؛ خوشبختانه در آذربایجان شرقی و سایر مناطق کشور زیرساخت‌ها و شرکت های دانش بنیان خوبی به وجود آمده است.


واعظی ادامه داد: ‌ اکنون دیگر پول اولویت نیست و این فکر و اندیشه است که مزیت و ثروت به وجود می آورد و علوم دانش بنیان این ویژگی را دارند.


رئیس دفتر رئیس جمهوری همچنین در خصوص پیشنهاد استاندار آذربایجان شرقی در خصوص معین شدن این استان در ارتباطات اقتصادی با اوراسیا گفت:  این موضوع را پیگیری خواهم کرد.


واعظی ادامه داد: موضوع پیوستن راه آهن ‌جدید تبریز به راه آهن بین المللی نیز مهم است، اما اولویت رسیدن راه آهن به ایستگاه خاوران تبریز است.


‌ وی افزود: تسهیلات بانکی کارآفرینان نیز دنبال و تامین برق برای بخش تولید و صنعت آذربایجان شرقی هم انجام می شود.


محمود واعظی، ریییس دفتر رییس جمهوری امروز پنجشنبه برای انجام سفر کاری یکروزه به تبریز سفر کرد.
کد N2338811

وبگردی