آفتاب

دریافت هزینه برای کلاس های جبرانی که به دلیل آلودگی هوا تعطیل شده اند؛ قانونی است؟

دریافت هزینه برای کلاس های جبرانی که به دلیل آلودگی هوا تعطیل شده اند؛ قانونی است؟

خبرگزاری میزان نوشت:-سرپرست اداره کل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش به بیان توضیحاتی درباره قانونی یا غیرقانونی بودن دریافت هزینه برای برگزاری کلاس‌های جبرانی که به دلیل آلودگی هوا تعطیل شده اند پرداخت.

سعید صالح سرپرست اداره کل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ، در واکنش به این موضوع که اگر مدارس غیر دولتی برای برگزاری کلاس‌های جبرانی برای روزهایی که مدارس به دلیل آلودگی هوا و بارش برف تعطیل شده اند از والدین پول دریافت کنند این اقدام قانونی است یا غیر قانونی؟ گفت: دریافت مبلغ برای کلاس‌هایی که به جبران روزهای تعطیل شده برای آلودگی هوا و تعطیلی مدارس باشد ممنوع است.

چند روزی که مدارس تعطیل شده مشمول هزینه برای اولیا نمی‌شود

وی در ادامه بیان کرد: دریافت این مبالغ هیچ وجه قانونی ندارد. هزینه دریافت شده برای شهریه تعریف شده برای فعالیت یک ساله دانش آموزان است و چند روزی که مدارس تعطیل شده مشمول هزینه برای اولیا نمی‌شود.

سرپرست اداره کل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت: ما اعلام کردیم که مدارس غیر دولتی باید این اقدام را اجرا کنند و این موضوع یک امر بدیهی است و نیاز به ارسال بخشنامه به مدارس نیست.

مدارس غیر دولتی باید جبرانی کلاس های تعطیل شده را برگزار کنند

صالحی در ادامه تاکید کرد: کلاس‌ها تعطیل شده و مدارس غیر دولتی باید جبرانی آن را برگزار کنند.

تخلفات مدارس غیر دولتی به سامانه ۴۳۱۷ اعلام شود

سرپرست اداره کل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت: اگر تخلفی هم وجود داشته باشد والدین دانش آموزان این موارد را با تماس به سامانه ۴۳۱۷ اطلاع دهند تا پیگیری شود و یا اینکه به ادارات آموزش و پرورش منطقه یا شهر خود مراجعه کنند تا موضوع پیگیری شود.
کد N2334951

وبگردی