ایران‌ایر اعلام کرد

نقص فنی علت تاخیر پرواز مشهد - تهران / پرداخت خسارت به مسافران

تاخیر پرواز مشهد تهران, تاخیر پرواز

مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران ایر از نقص فنی و تامین قطعه از پایتخت به عنوان علت تأخیر پرواز صبح امروز مشهد - تهران این ایرلاین خبر داد و گفت: بر اساس قوانین سازمان هواپیمایی و حقوق مسافر، خسارت مسافران این پرواز پرداخت می‌شود.به گزارش ایسنا، پرواز صبح امروز شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) از مشهد مقدس به مقصد تهران در ساعت ۱۰ و ۵۵ دقیقه با مشکل نقص فنی در هواپیما مواجه شد و هنوز  اکنون نیز این پرواز انجام نشده است.

در این زمینه معصومه اصغرزاده - مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران‌ایر- به ایسنا گفت: هیچ مسافری در فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد حضور نیافت، چرا که پیش از انجام این پرواز به صورت پیامکی با همه مسافران اطلاع‌رسانی صورت گرفت.

وی افزود: نقص فنی در هواپیمای ایرباس این پرواز و تامین قطعه از تهران دلیل تاخیر در این پرواز بوده است، چرا که امکان جایگزینی هواپیما نیز وجود نداشت.

اصغرزاده با بیان اینکه بر اساس قوانین سازمان هواپیمایی کشوری حقوق مسافر را رعایت خواهیم کرد، ادامه داد: در صورت تاخیر پرواز بیش از دو ساعت، چهار ساعت و بیشتر از شش ساعت حقوقی برای مسافر وجود دارد و باید خسارتی به آنها پرداخت شود. اما با توجه به اینکه پیش از انجام این پرواز و آمدن مسافران به فرودگاه به آنها به صورت پیامکی اطلاع رسانی کردیم، هتل برای آنها نمی‌گیریم اما بر اساس قانون و آنچه در دستورالعمل‌ها آمده به مسافران این پرواز خسارت پرداخت می‌کنیم.

وی در پاسخ به اینکه گفته می‌شود این پرواز با ۱۲ ساعت تاخیر در ساعت ۲۲ و ۵۵ دقیقه امشب انجام خواهد شد، اینگونه توضیح داد که تاکنون ساعت دقیق این پرواز مشخص نشده اما به محض مشخص شدن، آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد.
کد N2325804