آفتاب

توضیحات سفیر بغداد در تهران درباره سرنوشت هواپیماهای ارسال شده در دوره صدام

توضیحات سفیر بغداد در تهران درباره سرنوشت هواپیماهای ارسال شده در دوره صدام

سفیر بغداد در تهران اعلام کرد که رایزنی‌ها بین ایران و عراق برای باز پس‌گیری هواپیماهای جنگی که دیکتاتور سابق عراق در جنگ جهانی دوم به ایران ارسال کرده بود، ادامه دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری اسپوتنیک، «سعد جواد قندیل» سفیر بغداد در تهران اعلام کرد که رایزنی‌ها بین ایران و عراق برای باز پس‌گیری هواپیماهای جنگی که «صدام»، دیکتاتور سابق عراق در جنگ جهانی دوم به ایران ارسال کرده بود، ادامه دارد و تا کنون به نتیجه‌ای در این زمینه نرسیده‌ایم.

صدام تعداد زیادی هواپیمای نظامی و غیر نظامی برای حفظ ناوگان هوائی در برابر ائتلاف بین‌المللی برای آزاد سازی کویت، به ایران ارسال کرده بود.

سفیر عراق در ایران همچنین در زمینه دیگر اعلام کرد که حجم تبادل تجاری بین بغداد و تهران در حال حاضر به ۱۲ میلیارد دلار می‌رسد و سران دو کشور برای افزایش این سطح به سقف ۲۰ میلیارد دلار توافق کرده‌اند.

عراق توانست معافیت از تحریم‌های ایران در زمینه انرژی را به دست آورد زیرا این موضوع برای هر دو کشور بسیار مهم و حیاتی بوده و در حال حاضر مذاکرات بین دو طرف برای ادامه تبادل تجاری بدون استفاده از دلار یا با ارز داخلی یا از طریق ارزهای دیگر غیر از دلار ادامه دارد.
کد N2319397

وبگردی