عضو شورای شهر تهران درخواست کرد؛

محلی برای برگزاری مراسم سوگواری حادثه اخیر مشخص شود

سقوط هواپیمای مسافربری, سقوط هواپیما, سقوط هواپیمای اوکراینی, بوئینگ 737,حجت نظری, عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهر تهران, برگزاری مراسم سوگواری

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهر تهران، پیشنهاد داد شورای تامین محلی را برای برگزاری مراسم سوگواری مردم داغدیده در حادثه اخیر مشخص کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت نظری، در جلسه صبح یکشنبه شورای شهر تهران، گفت: سخنانم را با تسلیت مجدد درگذشت جانسوز ۱۷۶ انسان آغاز می‌کنم. ۱۷۶ جان عزیز که چشم‌های بسیاری برای همیشه در حسرت دیدارشان ماند. این داغ بزرگ، به تعبیر رهبر انقلاب بسیار سنگین‌تر شد وقتی که فهمیدیم خطای انسانی در سیستم پدافند، عامل این فاجعه بوده است. لذا به عنوان نماینده مردم تهران در شورای شهر از دستگاه قضا و ستاد کل نیروهای مسلح می‌خواهم که با خاطیان این فاجعه با اشد مجازات برخورد کرده و تمام جزئیات آن را به اطلاع مردم برسانند.

وی افزود: تذکر امروز بنده نیز در همین رابطه است. این حادثه اندوه بسیاری را به مردم تهران و ایران تحمیل کرد. لذا از سازمان زیباسازی می‌خواهم در کنار بنرهایی که برای تسلیت در سطح شهر نصب شده، بنرهایی متفاوت که حاوی تصاویر این عزیزان باشد را به منظور گرامی داشت یاد قربانیان این فاجعه که عمدتا از نخبگان علمی و فعالان اجتماعی کشورمان بودند، طراحی و نصب کند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهر تهران گفت: همچنین با توجه به اینکه ساخت یادمان بزرگداشت قربانیان سوانح هوایی امری مرسوم است، پیشنهاد می‌کنم که با انجام فراخوانی نسبت به طراحی و اجرای یادمان قربانیان هواپیمای بویینگ ۷۳۷ اقدام کرده و آن را در یکی از فضاهای مناسب شهری نصب کنند. به نظرم اگر این سقوط یک حادثه هم بود باید این اتفاق می‌افتاد چه برسد به اینکه حالا موضوع خطای انسانی نیز مطرح شده است.

همچنین به همکارانم در شورا و دیگر نمایندگان مردم پیشنهاد می‌کنم کمیته‌ای مشترک برای دلجویی از خانواده قربانیان این سانحه تشکیل داده و برای تسلی داغ بازماندگان اقدامات لازم انجام شود.

نظری در پایان تاکید کرد: با توجه به مطالبات شماری از شهروندان، از شورای تامین استان و نیروی انتظامی می‌خواهم که محلی را برای برگزاری مراسم سوگواری جمعی این عزیزان در نظر گرفته و ضمن تامین امنیت آن، شرایط را برای سوگواری مردم داغدیده فراهم کنند. این امر قطعا سبب افزایش همبستگی اجتماعی و همدلی که نیاز امروز کشور ماست، خواهد شد.
کد N2318376