آفتاب

پیروزی قاطع والیبال ایران مقابل قزاقستان

پیروزی قاطع والیبال ایران مقابل قزاقستان

تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود از رقابتهای انتخابی المپیک ۲۰۲۰ قاره آسیا، قزاقستان را شکست داد.

به گزارش ایسنا، تیم‌ ملی‌ والیبال ایران در دومین بازی خود از رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ قاره آسیا به میزبانی چین، از ساعت ۱۱:۳۰ صبح امروز (چهارشنبه) ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸، به مصاف تیم ملی قزاقستان رفت که این بازی را ۳-۰ به سود خود پایان داد.


با تصمیم ایگور کولاکوویچ، ایران با تغییر اساسی در ترکیب خود متشکل از علی‌اصغر مجرد، جواد کریمی، محمدرضا موذن (لیبرو)، پوریا یلی، مجتبی میرزاجانپور و مرتضی شریفی بازی را آغاز کرد و در سوی دیگر، تیم ملی قزاقستان با ترکیب تلیولیم، ووننکو، بایبکوف (لیبرو)، میروننکو، میچشنکو، یوستینوف و فوکنکو به مصاف حریف خود رفت.


* ست اول: ۲۸ - ۲۶ ایران

با شروع این ست قزاقستان عملکرد خوبی در دریافت‌ها و حمله داشت تا تیم‌ها در امتیاز ۸ - ۶ به سود قزاق‌ها، راهی وقت استراحت فنی اول شوند. با ورود دو تیم به زمین شریفی با زدن سرویس‌های قدرتی سه امتیاز متوالی کسب کرد تا ایران ۸ - ۹ پیش بیفتد. با به کار گیری سرعت در خط حمله، ایران توانست اختلاف را به ۵ پوئن افزایش داده و ۱۱ – ۱۶ وقت استراحت فنی دوم را از آن خود کند.


با شروع مجدد بازی، قزاق ها با درخشش میچشنکو در خط سرویس اختلاف را کاهش دادند تا کولاکوویچ در امتیاز ۱۴ – ۱۶ تقاضای وقت استراحت کند، اما با ورود دو تیم به زمین میچشنکو دو امتیاز دیگر را کسب کرد تا بازی در امتیاز ۱۶ مساوی شود. قزاق ها ۱۷ – ۱۶ پیش افتادند تا ایران باز هم وقت استراحت بگیرد. در ادامه دو تیم بازی پایا پایی را از خود به نمایش گذاشتند تا نهایتا ایران با درخشش دوباره شریفی، ۲۶ – ۲۸ پیروز این ست شود.


* ست دوم: ۲۵ – ۱۶ ایران

عملکرد خوب قزاق ها در زدن سرویس قدرتی ادامه داشت تا ۵ – ۴ از ایران پیش بیفتند. در ادامه اما با درخشش مجرد در خط سرویس، شاگردان کولاکوویچ ۵ – ۸ وقت استراحت فنی اول را به دست آوردند. در حالی که قزاق ها سعی داشتند با پاسهای بلند دفاع ایران را جا بگذارند، با سرویسهای پرشی موجی شفیعی ایران اختلاف را به ۵ پوئن افزایش داد تا قزاق ها در امتیاز ۹ – ۱۴ وقت استراحت بگیرند. نهایتا دو تیم در امتیاز ۱۰ – ۱۶ راهی وقت استراحت فنی دوم شدند.


با ورود تیم ها به زمین، روی پاسهای سرعتی کریمی مهاجمان ایران قدرت خود را به حریف دیکته کردند تا اختلاف به ۸ پوئن افزایش یافته و قزاق ها در امتیاز ۱۰ – ۱۸ تقاضای وقت استراحت کنند. با عملکرد خوب بازیکنان ایران در سرویس و دریافت، اختلاف امتیاز به ۹ پوئن افزایش یافت تا نهایتا ۱۶ – ۲۵ پیروز ست دوم بازی شوند.


* ست سوم: ۲۵ – ۱۸ ایران


در این ست نیز قزاق ها شروع خوبی داشته و تا امتیاز ۵ با تیم ایران به صورت پایا پای پیش رفتند. در ادامه ولی با دو امتیاز شریفی ایران ۵ – ۷ پیش افتاد تا قزاق ها وقت استراحت بگیرند. با بیرون رفتن آبشار میچشنکو، دو تیم در امتیاز ۵ – ۸ به سود ایران راهی وقت استراحت فنی اول شدند. در ادامه عملکرد بهتر قزاق ها در دریافت حملات ایران را بی نتیجه گذاشت تا بازی در امتیاز ۹ مساوی شود. با به کار گیری سرعت در خط حمله ایران، دفاع حریف جا ماند تا نهایتا وقت استراحت فنی دوم نیز با حساب ۱۴ – ۱۶ به سود شاگردان کولاکوویچ ثبت شود.


با شروع مجدد بازی مجرد ۲ امتیاز متوالی را با سرویس های موجی یه دست آورد تا قزاق ها در امتیاز ۱۴ – ۱۸ تقاضای وقت استراحت کنند. با ادامه روند خوب بازیکنان ایران در پشت خط سرویس، اختلاف به ۷ پوئن افزایش یافت تا نهایتا ایران ۱۸ – ۲۵ پیروز این ست شود.


به این ترتیب شاگردان ایگور کولاکوویچ توانستند دومین پیروزی سه بر صفر خود در این رقابتها را پس از بازی با چین تایپه، اینبار مقابل قزاقستان به دست آورند. تیم ملی ایران در آخرین بازی خود از دور گروهی این رقابتها، فردا (پنج شنبه) ۱۹ دی ماه ساعت ۱۵:۳۰ به مصاف تیم ملی چین میزبان رقابتهامی رود.


کد N2316446

وبگردی