وانگ یی: رفتارهای پرخطر آمریکا منجر به افزایش تنش ها در منطقه شده است

سرلشکر قاسم سلیمانی, سردار سلیمانی, سردار سلیمانی به شهادت رسید, شهادت سردار قاسم سلیمانی,حمله تروریستی آمریکا,گفتگوی تلفنی ظریف و وانگ یی

وزیر امور خارجه چین در واکنش به شهادت سپهبد «قاسم سلیمانی» اظهار کرد رفتارهای پرخطر آمریکا ضمن نقض هنجارهای اساسی روابط بین الملل، تنش ها و آشفتگی ها را در منطقه تشدید کرده است.

به گزارش ایرنا از وزارت خارجه چین، «وانگ یی» عصر روز شنبه در تماس تلفنی با «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران افزود: چین با استفاده از زور در روابط بین الملل مخالف است.


او با بیان اینکه هیچ راهی برای مسایل نظامی وجود ندارد و فشارهای آمریکا بر ایران غیر منطقی است گفت از ایالات متحده می خواهد که از زور سوء استفاده نکند و از طریق گفت و گو به دنبال راه حل این مساله باشد.


وزیر خارجه چین یاداوری کرد: چین از موضع عینی و عادلانه حمایت می کند و نقش سازنده ای در حفظ صلح و امنیت در منطقه خلیج فارس و خاور میانه خواهد داشت.


«جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران نیز در این گفت و گو، مواضع ایران در مورد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی را برای وانگ یی توضیح داد.


ظریف رفتار وحشیانه طرف آمریکا را به شدت محکوم کرد و گفت اقدامات آمریکا عواقب جدی خواهد داشت.  


او با بیان اینکه ایران در این زمینه به دبیرکل سازمان ملل متحد نامه نوشته است از چین خواست نقش مهم خود را در جلوگیری از تشدید تنش های منطقه ایفا کند.
کد N2313641