آفتاب

نخستین سلفی‌های ایرانی در یک نمایشگاه

نخستین سلفی‌های ایرانی در یک نمایشگاه

موسسه فرهنگی هنری صبا در «فوتوغرافخانه» از نخستین سلفی‌ها و عکس‌های ثبت شده در ایران رونمایی می‌کند.به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی، هنری و پژوهشی صبا ـ وابسته به فرهنگستان هنر ـ این نمایشگاه که همراه با نشست تخصصی عکاسی قاجار، همزمان با یکصد و هفتاد و هفتمین سالروز تولد عکاسی در ایران برگزار می‌شود، عصر دوشنبه (۲۵ آذر ماه) ساعت ۱۶ در نگارخانه «خیال» گشایش خواهد یافت.

«فوتوغرافخانه»؛ مجموعه‌ای شامل بیش از ۱۲۰ عکس است که سیری تصویری از آغاز عکاسی در ایران را به روایت ناصرالدین شاه قاجار و «خودتصویر»هایش که نخستین سلفی‌های ایرانی نیز محسوب می‌شوند را نشان می‌دهد.

این آثار در برگیرنده عکس‌هایی از نخستین روایتگران تصویری زندگی مردم ایران: هولتسر، عبدالله قاجار، آنتوان سوریوگین و ... خواهد بود.

این ‌مجموعه با همکاری کاخ موزه گلستان، سازمان اسناد و کتابخانه ملی، موزه ملی ملک و مجموعه‌های شخصی: محسن احتشامی فراهم شده و به معرض تماشای علاقمندان هنر عکاسی و تاریخ پرماجرای نزدیک به ۱۸۰ ساله آن گذاشته خواهد شد.

فرصت بازدید از این گنجینه ارزشمند و تاریخی تا ۱۰ دی ماه، همه روزه از ۱۰ صبح تا ۱۸ عصر ـ به جز ایام تعطیل ـ برای همه علاقمندان مهیاست.
کد N2301046

وبگردی