آفتاب

رییس مجلس شورای اسلامی: مساله یمن لایه‌های پنهانی دارد

رییس مجلس شورای اسلامی: مساله یمن لایه‌های پنهانی دارد

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مسئله یمن، لایه های پنهانی دارد و ابتدا باید آتش بس صورت گیرد و سپس به سمت موضوعات دیگر حرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان پیش از ظهر امروز دوشنبه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.


رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار گفت: نقش عمان در ایجاد فضای صلح و آرامش در منطقه قابل توجه بوده و روابط بین دو کشور ایران و عمان همواره خوب و در حال پیشرفت بوده است.


لاریجانی ضمن تبریک برگزاری انتخابات در کشور عمان، تصریح کرد: کشورهای منطقه باید با یکدیگر ارتباط نزدیک داشته باشند تا مشکلات برطرف شود و طرح ایران  برای افزایش مشارکت و صلح در منطقه نیز تابع همین نظر است.


وی با اشاره به اینکه مسئله یمن، مسئله بزرگ ما است که امیدواریم با گفت و گو آن را حل کنیم، افزود: طرف مقابل باید بداند که با زور نمی توان مشکل را برطرف کرد، به خصوص که مسئله یمن، لایه های پنهانی دارد و ابتدا باید آتش بس صورت بگیرد و سپس باید به سمت موضوعات دیگر حرکت کرد.


رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه،  برای مردم ثابت شده که ترامپ با ایران دشمنی دارد، گفت: رفتار آمریکا عاری از منطق و تلاش آمریکا برای به صفر رساندن فروش نفت ایران بی‌ثمر بوده است.


براساس این گزارش، یوسف بن علوی نیز در این دیدار گفت: باید از فرصت به وجود آمده برای برطرف کردن بحران‌های منطقه استفاده کنیم، به خصوص که ایران پایگاه صلح در منطقه است.


وزیر امور خارجه عمان، ادامه داد: ایران همواره کشورها را به آرامش دعوت کرده است و طرح صلح هرمز نیز نشان می‌دهد که ایران به دنبال آرامش است.


یونس بن علوی با بیان این موضوع که هدف تحریم های آمریکا، تحقق پیدا نکرده و این موضوع باید جدی گرفته شود، گفت: شکی نیست، تحریم کشوری که پرچم صلح را در دست دارد، پسندیده نیست.


وی با اعلام اینکه عمان همواره در کنار جمهوری اسلامی ایران است و تردیدی در حقانیت طرح صلح هرمز ایران ندارد، افزود: در حال حاضر آمریکایی ها نمی دانند چگونه از تنگنای مشکلات به وجود آمده خارج شوند.
کد N2292931

وبگردی