آفتاب

پرواز دوبلوری دیگر با اشک‌هایی که بند نمی‌آمد + ویدئو

پرواز دوبلوری دیگر با اشک‌هایی که بند نمی‌آمد + ویدئو

پیکر بیژن علیمحمدی، دوبلور پیکسوت صبح دیروز (۱۵ آبان ماه) در میان اشک خانواده، دوستان و همکاران خود بدرقه خانه ابدی خود در قطعه هنرمندان بهشت زهرا شد و در آنجا برای همیشه آرام گرفت.

به گزارش ایسنا، مراسم تشییع پیکر بیژن علیمحمدی، دوبلور صبح روز چهارشنبه (۱۵ آبان ماه) با حضور جمعی از هنرمندان سینما و تلویزیون در مسجد بلال سازمان صداوسیما تشییع و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

در این مراسم پس از قرائت قرآن تعدادی از همکاران و دوستان بیژن علی‌محمدی از جمله علی‌همت مومیوند، منوچهر والی‌زاده، ناصر ممدوح، حمیدرضا آشتیانی‌پور، محمدرضا ورزی، شروین قطعه‌ای، شوکت حجت و صمصامی در سخنانی از توانایی‌ها، اخلاق، رفتار و خاطرات مرحوم بیژن علی محمدی و دیگر ویژگی‌های این هنرمند فقید صحبت کردند.

در ادامه می‌توانید ویدئوی اختصاصی ایسنا از این مراسم را شاهد باشید.

علی‌همت مومی‌وند، دوبلور باسابقه که صحبت‌هایش با بغض همراه بود، در سخنانی خاطرات خود را با زنده‌یاد علی‌محمدی روایت کرد و گفت: روز چهارشنبه بعد از ظهر سر کار بودیم و شوخی‌هایمان به صحبت از مرگ رسید و من به او گفتم، اگر من مُردم وصیت می‌کنم که تو را در قبر من نگذارند. او گفت اگر من زودتر از تو مُردم چی؟ گفتم نه خیالت راحت تو بعد از من خواهی مُرد. که او گفت نه برادر، یک لحظه است، هیچی معلوم نیست. به خدا قسم دلم خون است.

منوچهر والی‌زاده، دوبلور پیشکسوت از جمله دیگر سخنرانان این مراسم بود که با گریه سخن می‌گفت؛ او اظهار کرد: این مجلس را بیژن می‌چرخاند. شرمنده همه شما هستم که اینقدر بامحبت و دوست‌داشتنی هستید. رفقای عزیز، هوای هم را داشته باشید و تا زنده هستین به فکر هم باشید.

در ادامه ناصر ممدوح، دوبلور باسابقه نیز در سخنانی کوتاه گفت: بیژن شخصیت والایی داشت، همیشه لبخند گوشه لب داشت، مهربان بود و کارش را به خوبی انجام می‌داد.

حمیدرضا آشتیانی‌پور، دوبلور پیشکسوت و از دوستان زنده‌یاد علیمحمدی که او نیز با گریه سخن می‌گفت، اظهار کرد: در یک و دو سال گذشته گذر فصول حال ما را بد می‌کند. ما در فصل‌های گذشته تعداد زیادی از دوستانمان را از دست دادیم. عذرخواهی می‌کنم اگر ما نمی‌توانیم احساساتمان کنترل کنیم، اما این حق را به ما بدهید؛ این عواطفی که در ما به غلیان درآمده، مربوط به حداقل ۳۵ سال دوستی است. من افتخار می‌کنم که ۳۵ سال با بیژن دوستی داشتم، بدون حتی یک بار کدورت خاطر.

شروین قطعه‌ای، دوبلور باسابقه نیز در سخنانی گفت: برای من صحبت از برادر و دوستم در این شرایط بسیار سخت است. هنوز باورم نمی‌شود. جای او همیشه برای ما خالی است.

همچنین محمدرضا ورزی، کارگردان سریال تلویزیونی «معمای شاه» در سخنانی خاطرنشان کرد: اینکه امروز پیکر بیژن در برابر ما است، باورپذیر نیست.بیژن یعنی خنده و لبخند. او گریه دوست نداشت. خاطرات ما از بیژن لبخند بود، هست و خواهد بود. ما بیژن را خیلی دوست داشتیم. چ

شوکت حجت، دوبلور باسابقه نیز اظهار کرد: بیژن هیچ‌گاه لباس مشکی نمی‌پوشید؛ چون می‌دانست بعد از این جهان، جهان دیگری هم وجود دارد که بسیار ارزشمندتر، وسیع‌تر و عمیق‌تر از این جهان است. به همین خاطر خوشحالم که این آدم تا این اندازه آگاه بود و پرواز آرامی دارد.

امیرمحمد صمصامی، دوبلور پیشکسوت با بیان این جمله که «بیژن جان سلام. شاید دیگر نتوانم پیشانی تو را ببوسم»، پیکر زنده‌یاد علی‌محمدی را بوسید. او سپس گفت: بیژن‌ جان همان‌طور که می‌دانی من برادر ندارم، اما به خدا قسم دیروز غم از دست دادن برادر را چشیدم. برایت بهترین سفر را آرزو می‌کنم و امیدوارم پروازت بی‌پروا باشد و به آنجایی که باید برسی.

در ادامه مراسم پیام تسلیت معاون سیما نیز قرائت شد و پیکر مرحوم بیژن علی محمدی بر روی دستان همکاران و دوستانش به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشیع شد.

بیژن علی‌محمدی دیروز سه شنبه (۱۴ آبان ماه) بر اثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفت.
کد N2277510

وبگردی